Grad medali

2006-04-14, Autor:
Młodzi szpadziści z Rybnika i Radlina zdominowali mistrzostwa Śląska.

Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Śląska juniorów młodszych (do 15 lat) w szpadzie chłopców rozegrane zostały na obiektach sportowych „Kolejarza” Katowice. Zawody te zdominowane zostały przez dwa kluby z naszego regionu RMKS Rybnik oraz Górnik Radlin.

Rywalizację indywidualną wygrał (zdobywając złoty medal i tytuł Mistrza Śląska) Wojciech Sworowski - szpadzista rybnickiego RMKS-u w całym turnieju nie przegrał ani jednej walki. Po eliminacji grupowej z kompletem zwycięstw rozstawiony został z numerem pierwszym. Następnie w walkach pucharowych pokonał kolejno: Konrada Alijewa z AZS AWF Katowice 15:8, Pawła Baszczoka z Muszkietera Gliwice 15:7, Szymona Chraścinę z Górnika Radlin 15:11 i w walce o złoty medal Michała Mężyka 15:7.

Pozostałymi medalistami zostali: Michał Mężyk, Szymon Chraścina (obaj Górnik Radlin) - srebrny medal i Marek Leszczyński (Piast Gliwice) – brązowy medal. Tuż za podium V miejsce zajął kolejny zawodnik RMKS-u Rybnik - Jan Kordas.

Turniej drużynowy również zdominowany został przez kluby RMKS-u Rybnik i Górnika Radlin. Drużyna RMKS Rybnik walcząca w składzie: Wojciech Sworowski, Jan Kordas, Zachariasz Kłosek, Maciej Gryt pokonała kolejno: AKS Mikołów - 45:33, Muszkietera Gliwice - 45:34 i w walce o złoty medal spotkała się z Górnikiem Radlin. Mecz był niezwykle wyrównany i emocjonujący. Dopiero w końcówce meczu szpadzistom z Radlina walczącym w składzie: Michał Mężyk, Szymon Chraścina i Remigiusz Mańczyk, udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i pokonali rybniczan 45:43.

Doskonała postawa szpadzistów z dwóch klubów z naszego regionu jest dobrym prognostykiem przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży (Mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej), która na przełomie kwietnia i maja rozegrana zostanie w Olsztynie.