Niespodzianka w finale

2008-02-13, Autor:
W hali rybnickiego „Ekonomika” rozegrano turniej Goolman Winter Cup. W zawodach wygrali amatorzy RKP Rybnik.

W turnieju udział wzięły drużyny na co dzień występujące w amatorskiej piłkarskiej Lidze ROW. Piłkarze rywalizowali w czterech grupach po trzy drużyny. Do ćwierćfinałów awansowały dwie najlepsze ekipy z każdej grupy. W półfinałach RKP Rybnik pokonał Solszyb Chwałowice 6:3, a Mistrz Ligi ROW – FC Żory, pokonał FC Basseno 3:2. W finale doszło do małej niespodzianki. Faworyt z Żor przegrał dosyć łatwo z RKP 2:5.

Na zakończenie turnieju wręczono puchary za sezon 2007 w Lidze ROW. Największy z nich trafił do zwycięzcy ligi – FC Żory. Wyróżniono również drugą i trzecią drużynę I ligi, czyli Marat RybnikGiK Rybnik. Swój puchar odebrali także piłkarze Goolmana Meksyk, którzy zwyciężyli w rozgrywkach II ligi. Nie zabrakło oczywiście pucharów dla najlepszych drużyn zimowego turnieju halowego. Najokazalszy z nich otrzymał RKP.