Frycowe zapłacone

2008-10-02, Autor:
Rozpoczął się sezon II ligi siatkówki męskiej. W pierwszej kolejce beniaminek TS Volley Rybnik przegrał w Krośnie 0:3.

Tak cieszyli się rybniccy

siatkarze z awansu do II ligi.

Rybnicki zespół zmierzył się z jednym z kandydatów do awansu do I ligi - PWSZ Karpaty Krosno. Niekorzystny wynik 0:3 nie oddaje dramaturgii spotkania i szansy, jaka się wymknęła naszym siatkarzom.

Nasi zawodnicy przystąpili do meczu bardzo stremowani, w końcu to debiut w II lidze. Pierwszy punkt  zdobył atakiem z krótkiej Karol Kloś. Później wynik cały czas oscylował wokół remisu. W pewnym momencie nasz zespół wypracował 3-punktową przewagę. W końcówce seta TS Volley prowadził jeszcze 23:22 i właśnie w tym momencie przytrafiły się niedokładności w przyjęciu zagrywki i w ataku, a ostatnie 3 punkty zdobyli rywale.

Drugi set to początkowo przewaga siatkarzy z Krosna, ale w połowie seta to Rybnik wyszedł na kilkupunktowe prowadzenie przy bardzo dobrej grze rozgrywającego Łukasza Lipa i atakującego Wiktora Borowskiego. Gdy na tablicy wyników pokazał się wynik 24:22 dla rybniczan można było sądzić, że set padnie naszym łupem. Niestety, sprytna zagrywka Karpat i blok pozwoliła im wyrównać. W zaciętej końcówce, gdzie jeszcze dwa razy mieliśmy setbola, więcej zimnej krwi zachowali doświadczeni gospodarze i ostatecznie zwyciężyli 29:27.

Trzeci set rozpoczął się od niewielkiej przewago Krosna. Rybniczanie odrobili straty i do wyniku 16:16 trwała wyrównana walka. Końcówka należała jednak do gospodarzy i set zakończył się wynikiem 25:19.

- Szkoda straconej szansy. TS Volley pokazał jednak, że stać go na walkę z najlepszymi zespołami i może sprawić niejedną niespodziankę. Frycowe zapłacone i teraz trema zostanie już w szatni – powiedział Lech Kowalski - Dyrektor Zarządzający TS Volley Rybnik.

4 października TS Volley rozegra pierwszy swój mecz w II lidze jako gospodarz. Do Rybnika przyjeżdża KU AZS Politechnika Krakowska. W zapowiedziach przedmeczowych zespół ten uznawany jest za jednego z faworytów II ligi. Rybniczanie zapowiadają walkę o każdy punkt. Mecz zostanie rozegrany na sali Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku przy ul. Św. Józefa 30. Początek spotkania o 17.00. Wstęp wolny.

PWST Karpaty Krosno – TS Volley Rybnik 3-0 (25-23, 29-27, 25-19)

TS Volley wystąpił w składzie: Łukasz Lip (kapitan), Wiktor Borowski,  Andrzej Śmiatek, Grzegorz Jaruga, Karol Kloś, Jakub Dejewski, Łukasz Majenta (Libero) oraz Adrian Sdebel, Tomasz Warda, Michał Łata, Dawid Drużga i Tomasz Kolarczyk. Trenerem zespołu jest Wojciech Kasperski.