Fatalna seria piłkarzy ROW-u trwa. Tym razem przegrali w Niepołomicach z Puszczą

2016-11-20, Autor:

Kolejną porażkę ponieśli zawodnicy ROW-u w rozgrywkach II ligi. Dziś mocniejsza okazała się Puszcza Niepołomice. Po tej porażce nasi zawodnicy ugrzęźli w strefie spadkowej i ciężko będzie się z niej wydostać przed końcem rozgrywek w tym roku.

Już początek spotkania nie zapowiadał pomyślnych wieści dla rybnickich kibiców. W Niepołomicach gospodarze prowadzili grę i kontrolowali to co dzieję się na boisku. Ich przewaga z minuty na minutę rosła i w końcu wyszli oni na prowadzenie. W 18. minucie Domański dostał piłkę z lewej strony, uderzył po długim słupku jednak Kajzer zdołał odbić jego strzał. Niestety dobitka Orłowskiego znalazła drogę do siatki.

Gospodarze nie odpuścili ani na chwilę i nadal trwała nawałnica na bramkę strzeżoną przez Kajzera. Przyniosło to efekt w postaci drugiego gola. Po stracie Spratka na swojej połowie ruszyła akcja prawą stroną. Dośrodkował jeden z pomocników miejscowych i pewnym strzałem głową bramkę zdobył Czarny. Do końca tej części spotkania obraz gry uległ zmianie. Zawodnicy Puszczy ograniczyli się do kontr, a rybniczanie zaczęli przejmować inicjatywę. Sygnał do ataku dał Jaroszewski, który ładnie rozegrał dwie ostatnie akcje przed przerwą, ale w polu karnym przeciwników nie znalazł się nikt, kto mógłby te akcje wykończyć.

Taki przebieg gry utrzymywał się w drugiej połowie. Rybniczanie rozgrywali piłkę, starali się atakować pozycyjnie, a Puszcza umiejętnie się broniła. Po dwóch strzałach zawodnicy ROW-u domagali się od sędziego odgwizdania rzutów karnych po ewidentnych zagraniach ręką. Jednak gwizdek arbitra milczał. Podobnie było przy próbie przedarcia się w pole karne przez Jaroszewskiego, ale sędzia znowu nie widział faulu. Na pojedyncze zrywy decydował się co jakiś czas Slisz, jednak i one nie przynosiły rezultatu. A gospodarze tylko czekali i przeprowadzali groźne kontry. Do końca spotkania wynik nie uległ jednak zmianie i znowu rybniczanie wracają do domu bez punktów.

W ostatnim meczu w tym roku piłkarze ROW-u zmierzą się na stadionie przy ul. Gliwickiej z Rozwojem Katowice. Spotkanie odbędzie się w sobotę 26 litopada o godzinie 16:00.

Puszcza Niepłomice - ROW 1964 Rybnik 2:0 (2:0)

1:0 – Orłowski (18), 2:0 – Czarny (35)

Puszcza: Staniszewski, Zagórski, Czarny, Stawarczyk, Mikołajczyk, Domański (82’ Wójcik), Kotwica, Uwakwe, Łączek (70’ Gajewski), Żurek (57’ Radziemski), Orłowski (77’ Krzysztoń)

ROW: Kajzer, Janik, Jaroszewski, Bober, Slisz, Muszalik (70’ Polak), Siwek, Gojny, Spratek (67’ Drozdowski), Balul, Nowak