Efektowne zwycięstwo w Wejherowie. ROW 1964 opuścił strefę spadkową

2015-11-15, Autor:
Po wyjazdowym zwycięstwie z Gryfem Wejcherowo rybniccy piłkarze awansowali na 14. miejsce w tabeli II ligi.

Po ostatnim zwycięstwie w Stargardzie Szczecińskim piłkarze z Wejherowa chcieli pójść za ciosem i pokonać ROW 1964 Rybnik. Ich plany szybko jednak popsuli podopieczni trenera Dietmara Brehmera. W Wejherowie już w 12. minucie rybniczanie objęli prowadzenie po golu Gabriela Nowaka. W 29. minucie na 2:0 podwyższył Paweł Mandrysz. Chwilę później trzecią bramkę dla ROW-u dorzucił Michał Płonka. Po zmianie stron piłkarze z Rybnika kontrolowali wynik, a w końcówce udało im się nawet zdobyć jeszcze jednego gola. W 83. minucie miejscowych dobił Szymon Popiela. Efektowna wygrana 4:0 sprawiła, że ROW 1964 nie jest już najgorszą drużyną w liczbie strzelonych bramek w II lidze. Ponadto dzięki zwycięstwu w Wejherowie rybniczanie odpuścili strefę spadkową.

Za nami połowa sezonu, w której ROW 1964 zanotował 5 zwycięstw, 4 remisy i 8 porażek. Bilans ten daje rybniczanom 19 punktów i 14. miejsce w tabeli II ligi.

Warto dodać, że w listopadzie zostaną rozegrane jeszcze dwie kolejki. W sobotę 21 listopada o godzinie 15:00 ROW 1964 podejmie na stadionie przy ul. Gliwickiej Olimpię Zambrów. Z kolei w niedzielę 29 listopada zmierzy się na wyjeździe z Legionovią Legionowo. Zimowa przerwa potrwa do 5 marca.

Gryf Wejherowo - ROW 1964 Rybnik 0:4 (0:3)

0:1 - Gabriel Nowak (12), 0:2 - Paweł Mandrysz (29), 0:3 - Michał Płonka (36), 0:4 - Szymon Popiela (83)

Gryf Wejherowo: Ferra - Osłowski, Kostuch, Skwiercz, Klimczak, Sosnowski (54' Dampc), Kołc, Wicon, Kuzimski, Czoska (84' Szymański), Wicki (46' Kusiak)

KS ROW 1964 Rybnik: Procek - Janik, Grolik, Nowak (81' Gładkowski), Mandrysz (89' Dzierbicki), Krotofil (86' Dudziński), Płonka, Muszalik, Jary, Gojny, Jaroszewski (65' Popiela)