e-futbol Liga: Zupil wygrał mecz kolejki

2014-10-22, Autor:
W meczu kolejki spotkały się zespoły, które zajmowały czołowe miejsca w 1. lidze – FC Morgan Bruk Bud Chwałowice i Zupil Piaski.

W 19. kolejce 1. ligi FC Morgan Bruk Bud Chwałowice podejmował głodną sukcesów drużynę Zupil Piaski. Piaski w tym sezonie spisują się bardzo dobrze, a zespól Morgana od lata plasuje się w ścisłej czołówce amatorskich rozgrywek, więc emocje gwarantowane. Od początku meczu gospodarze ruszają do ataków i w pierwszych minutach meczu powinni strzelić ze 3 bramki, ale zmarnowali znakomite sytuacje. Stare piłkarskie przysłowie mówi, że „niewykorzystane sytuacje się mszczą” i tak było tym razem. Pomocnik gości strzela z rogu pola karnego i gdy wydaje się, że piłka padnie łupem bramkarza, to ona podskakuje na nierówności i wpada do bramki obok zdezorientowanego golkipera. Wynik 0:1 dla Zupila. Konsternacja w szeregach gospodarzy, ale gramy dalej. Takim wynikiem kończy się 1 połowa meczu. Od początku 2 połowy Morgan rusza do ataków, a Piaski czekają na kontrę. Długi wykop piłki, naciskany stoper gospodarzy robi błąd, piłkę przejmuje napastnik gości i mamy 0:2. W końcówce pada 3 gol dla Piasków z rzutu karnego i wynikiem 0:3 kończy się to spotkanie. Trzy punkty zgarnął lider rozgrywek. MaxBud pokonał FC Żory 2:0 i umocnił się na 1 miejscu w tabeli. Przez całe spotkanie przewagę mieli gospodarze, ale marnowali znakomite sytuacje strzeleckie. Goście praktycznie nie stworzyli sobie sytuacji bramkowej. Remisem 2:2 zakończył się mecz Nostera z Meksykiem. Gospodarze podbudowani zwycięstwem nad Morganem liczyli na zgarnięcie 3 punktów, tym bardziej, że Meksyk ostatnio boryka się z problemami kadrowymi, ale nic z tego. Ambitnie grający goście wywieźli 1 punkt i zapowiadają, że to nie koniec. Ostre strzelanie urządzili sobie zawodnicy Dżogi i Amatora. Remisem 4:4 zakończył się ten mecz. Wynik niecodzienny. Emocjonujący przebieg miał mecz Kody System z Maratem. Goście wygrywali już 0:2 i dali sobie strzelić 2 bramki. Remis 2:2 utrzymywał się do 70 minuty meczy i wtedy przytrafił się bramkarzowi gospodarzy duży błąd, co wykorzystali zawodnicy Maratu strzelając 3 bramkę. Załamani takim obrotem sprawy zawodnicy Kody stracili jeszcze 2 bramki, a mecz zakończył się wynikiem 2:5. Victoria zdobyła 3 punkty bez gry za walkower. W 2. lidze również rozegrano mecz na szczycie. Wicelider rozgrywek Amanis Pub Nowiny podejmował Huragan Żory, który zajmował 4 miejsce. Jak na mecz kolejki przystało, to emocji nie zabrakło. Pierwsi strzelają bramkę goście, a gopodarze marnują znakomite sytuacje strzeleckie, ale „co się odwlecze, to nie uciecze” i tak było tym razem. W końcu gospodarzom udaje się strzelić 2 bramki i zgodnie z planem wygrywają 2:1. Taki wynik sprawia, że przybliża ich do awansu do 1 ligi. Rzadko spotykanym wynikiem zakończył się mecz Lubaru z RowRybem. Na boisku padł remis 4:4. Jak widać obie drużyny nastawiły się na atak. Niespodziewanej porażki doznał lider drugoligowych rozgrywek przegrywając 1:3 z Continentalem. Ta porażka nie powinna im przeszkodzić w awansie. W meczu drużyn zasłużonych dla ligi górą Solszyb, który pokonał RKP 2:0. Grając w dziesięciu nie da się wygrać meczu. Przekonała się o tym Iskra przegrwając z AKP 1:5. Viking i FC Chwałowice zgarnęły 3 punkty bez gry.