e-futbol Liga: Noster „wyszarpał” punkt w doliczonym czasie gry

2014-05-27, Autor:
Bardzo interesujące spotkanie zobaczyli kibice na meczu ZRB Noster z Zupilem Piaski.

Noster i Zupil nastawiły się na wygraną, ale musiały podzielić się punktami. Mecz dobrze ułożył się dla zawodników Nostera, którzy atakowali bramkę przeciwnika i po jednej z akcji zmierzającą do bramki piłkę wybija obrońca Zupila. Czerwona kartka i rzut karny skutecznie wykorzystany przez gospodarzy 1:0. Gdy wydawało się, że to Noster pójdzie za ciosem i „dobije” przeciwnika, to coraz śmielej zaczęły atakować Piaski. Po jednym z kontrataków, rozpędzonego napastnika gości fauluje bramkarz w polu karnym. Sędzia wskazuje na „wapno”, a bramkarz dostaje żółtą kartkę. Piaski karnego wykorzystują i mamy remis 1:1. Takim wynikiem kończy się 1 połowa meczu. Na drugą połowę bardziej zmotywowani wychodzą zawodnicy gości, którzy wietrzą swoją szansę w szybkich kontratakach. Noster strzela bramkę na 2:1 i wydaje się, że jest po meczu. Strata piłki w środku boiska przez zawodnika Nostera, strzał i piłka ląduje w siatce. Mamy remis 2:2, który nikogo nie zadowala i obie drużyny dalej atakują. Szybkie kontry sieją popłoch w szeregach gospodarzy. Rzut wolny dla Piasków, strzał, obrońca Nostera chcąc wybić piłkę głową, pakuje ją w okienko swojej bramki. Noster przegrywa 2:3, a do końca pozostało tylko kilka minut. Gospodarze atakują. Sędzia przedłuża spotkanie o 3 minuty. Rzut rożny dla Nosterów i mamy wyrównanie. Strzelona piłka odbiła się od ziemi i przelobowała bramkarza. Wynikiem 3:3 kończy się to pasjonujące spotkanie. Nie zawodzi lider, który wygrał spotkanie z Amatorem 9:2. Przebudzili się zawodnicy Kody, którzy wygrali z Meksykiem 4:3. Nie wiedzie się beniaminkowi z Ochojca, który w tej kolejce uległ drużynie FC Żory 1:3, choć wydawało się, że ten mecz mogą wygrać. Aż 23 bramki padły w meczu Victorii z Maratem. Drużyna Victorii nastawiła się na atak i non stop nadziewała się na szybkie kontry Maratu. Na boisku padł niespotykany wynik 18:5 dla Maratu. Bez grania 3 punkty zgarnął MaxBud. Drużyna Old Stars oddała swój mecz walkowerem z powodu braków kadrowych. W 2 lidze również sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie. Pięć drużyn z czuba tabeli dzielą tylko 4 punkty. Nie zawodzi drużyna AKP, która wygrała w tej kolejce z Iskrą 4:3. Takim samym wynikiem zakończył się mecz Vikingów z Habrovą. Przeżywająca kłopoty kadrowe, drużyna Habrovej, całe spotkanie grała w dziesięciu. Chwała im za to. Nie zawiódł lider. Drużyna Rybówki wygrała 5:3 z Continentalem. Grad bramek padł w meczu RowRybu z Lubarem. Wynik 6:5 dla RowRybu, który zgłasza chęć walki o awans. Pierwsze zwycięstwo odniosły Boguszowice, które ograły FC Chwałowice 2:1. Wynikiem 5:0 zakończył się mecz RKP z Solszybem. Ciekawy przebieg miał mecz Huraganu z Amanisem. Gospodarze przegrywali już 0:2, jednak udało im się doprowadzić do wyrównania. W samej końcówce spotkania drużyna Amanisa stanęła przed szansą zgarnięcia kompletu punktów, jednak nie wykorzystała rzutu karnego, kontra i rzut karny dla gospodarzy, który został skutecznie wykorzystany i tym samym 3 punkty dopisujemy Huraganowi.