Drużynowy Puchar Świata Juniorek w Stambule: złoty medal Alicji Klasik i Kingi Zgryźniak (RMKS Rybnik)

2023-02-05, Autor:

Znakomite wieści napłynęły z Turcji! Alicja Klasik i Kinga Zgryźniak z RMKS-u Rybnik wygrały turniej drużynowy Pucharu Świata Juniorek w szpadzie.

W Stambule odbył się dwudniowy Puchar Świata Juniorów w szpadzie.

W sobotę w turnieju indywidualnym wzięły udział dwie szpadzistki RMKS-u Rybnik. Na 18. pozycji została sklasyfikowana Alicja Klasik, która o wejście do najlepszej „16” przegrała z Niemką Kathariną Kozielski. Kinga Zgryźniak zakończyła turniej na 67. pozycji.

W niedzielę obie zawodniczki reprezentowały Polskę w turnieju drużynowym. W nim szpadzistki RMKS-u miały więcej szczęścia. Biało-Czerwone wygrywały kolejno z Azerbejdżanem 45:18, Szwajcarią 45:29 i Włochami 31:24. W finale pokonały Francję 41:35, zdobywając tym samym złoty medal.

W składzie reprezentacji Polski, oprócz Klasik i Zgryźniak, walczyły także Cecylia Cieślik i Gloria Klughardt.

Trenerem zawodniczek jest rybniczanin, Artur Fajkis.