Drugie zwycięstwo koszykarek

2005-09-26, Autor:
Koszykarki RMKS-u Rybnik udanie zainaugurowały udział w pierwszoligowych rozgrywkach przed własną publicznością. Po dobrym spotkaniu pokonały zespół MKS-u Tarnów 92:58, prowadząc od pierwszych minut meczu.

Podopieczne trenera Mirosława Orczyka od pierwszego gwizdka meczu narzuciły rywalkom swój styl gry i konsekwentnie z akcji na akcję powiększały przewagę punktową nad przyjezdnymi, które rybniczankom ustępowały przede wszystkim warunkami fizycznymi.

W rybnickiej drużynie skutecznymi rzutami z dystansu popisywały się Aleksandra Lewoń, Karolina Kozak i Joanna Czajkowska, zaś pod obiema tablicami bardzo dobrze poczynały sobie najwyższe zawodniczki RMKS-u: Ewelina Lepiorz, Anna Sękowska i Iwona Niedobecka.

Przewage punktową rybniczanki powiększały przez 3 kwarty, w 4 oddały inicjatywę rywalkom, które dzięki skutecznym kontratakom wygrały tą część meczu 20:19.

W przerwie meczu na boisku boguszowickiej hali zaprezentowały się zespoły młodzieżowe sekcji koszykówki RMKS-u, które już niedługo rozpoczną swoje klubowe rozgrywki. Kierownictwo sekcji koszykówki postanowiło równiez wyróżnić swojego najwierniejszego kibica - pana Adama Kornasa i przyznać mu tytuł Honorowego Członka RMKS-u Rybnik

RMKS Rybnik - MKS PM Tarnów  92:58 ( 24:11, 23:16, 26:11, 19:20)

RMKS Rybnik: Aleksandra Lewoń 17 ( 3x3), Ewelina Lepiorz 16, Karolina Kozak 15 (1x3), Anna Sękowska 14, Joanna Czajkowska 13, Iwona Niedobecka 6, Natalia Bogdanowicz 6 (2x3), Katarzyna Kozak 4, Małgorzata Kwiatek 3 (1x3), Edyta Kosmal 2, Agnieszka Androsz 0.

dla Tarnowa: najwięcej punktów zdobyła Sylwia Książek - 21.

widzów: 300

Po dwóch kolejkach w tabeli prowadzi Filar Sosnowiec, przed RMKS-em Rybnik i Górnikiem Wieliczka. Te 3 zespoły odniosły komplet zwycięstw.

Najbliższy weekend będzie niezwykle trudny dla rybnickich koszykarek: w sobotę 1 października w Starachowicach walczyć będą z miejscowym "Graczem", a dzień później w niedzielę 2 października na hali sportowej w Rybniku - Boguszowicach podejmować będą drużynę z Nowego Sącza. Początek spotkania o godz. 18.00.