zamknij

Wiadomości

Droga w Świerklanach do remontu w październiku

2013-09-05, Autor: 
Protesty mieszkańców Świerklan przyniosły skutek: w budżecie województwa znalazły się pieniądze na remont totalnie zniszczonej i zamkniętej ostatnio drogi wojewódzkiej nr 932.

Reklama

W miniony piątek radni Sejmiku Województwa Śląskiego dokonali zmian w Wieloletniej Prognozie Finansowej. W ich wyniku m.in. 2 mln zł zostało skierowane na remont odcinka DW 932 łączącej Świerklany z Wodzisławiem Śląskim.Na remont drogi w sumie potrzeba 4 milionów złotych. Wczoraj rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich – Ryszard Pacer powiedział nam, że ZDW nie ma tych pieniędzy i dopóki środki się nie znajdą, remont drogi się nie rozpocznie.

Witold Trólka z Biura Prasowego Urzędu Marszałkowskiego jednak uspokaja. – Dodatkowo Zarząd Województwa zabezpieczył na ten cel kwotę 824 000 zł . Podczas najbliższej sesji Sejmiku 17 września br. radni zajmą się sprawą przekazania kolejnych środków -  1,2 mln zł. Zamknie to sprawę dofinansowania i pozwoli na niezwłoczne rozpoczęcie remontu przez ZDW – informuje Witold Trólka.

- Marszałek zapewnił mnie, że prace ruszą w październiku – powiedział nam Grzegorz Wolnik – przewodniczący Komisja Budżetu, Skarbu i Finansów Sejmiku Województwa Śląskiego.

Przypomnijmy, od wielu miesięcy na drodze wojewódzkiej nr 932 odbywały się pikiety mieszkańców Świerklan, których gehenna rozpoczęła się po wprowadzeniu tą trasą objazdu autostrady A1. Droga była już w tak złym stanie, że Zarząd Dróg Wojewódzkich postanowił ją zamknąć.
Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (1):
  • ~fandango1972 2013-09-05
    20:32:02

    5 0

    Jakie władze są w Świerklanach, czy nie było widać wcześniej co się dzieje? Co z tego że to droga wojewódzka - Radni od tego jesteście że jak coś się dzieje żeby interweniować. Kiedy diety wypłacają dobrze wiecie, ale co się dzieje na drodze która idzie przez Waszą gminę to nie jesteście w stanie przewidzieć. Ile macie lat? Dzieci jesteście?

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jesteś za powstaniem legalnego toru do driftu w Rybniku?
Oddanych głosów: 5035