Dobry start rybnickich szermierzy

2008-12-07, Autor:
Tradycyjnie pod koniec listopada w Gliwicach odbył się Ogólnopolski Turniej Szermierczy w szpadzie dla młodych adeptów szermierki „Gwiazdka ze Szpadą”.

W tym roku w międzynarodowym składzie walczyli o szpady, które były główną nagrodą dla zwycięzców poszczególnych kategorii wiekowych. Do Gliwic przybyła cała czołówka szermierzy z list klasyfikacyjnych z Polski i szermierze z Białorusi, Czech. Razem w sobotę i w niedzielę startowało 332 zawodników i zawodniczek. Jako pierwsi na planszach walczyli chłopcy.

W sobotę naszych rybnickich barw broniło aż 13 zawodników w różnych kategoriach wiekowych. Najlepiej w roczniku 93-94 spisał się Maciej Kotas, który po bardzo emocjonujących i wyrównanych walkach zajął I miejsce.

Pozostali rybniccy szermierze zajęli odpowiednio:

12 miejsce – Krystian Fajkis

13 miejsce – Naszkowski Kamil

29 miejsce – Lasota Bartosz

31 miejsce – Franke Mateusz

34 miejsce – Mańka Mateusz

W roczniku 95-96 najlepiej pisał się Przemysław Trzepizur, który bo bardzo trudnej walce o szeroki finał z Czechem Vaclavem Hoskovcem przegrał 0:1 i zajął ostatecznie 16 miejsce.

Pozostałe miejsca zawodników RMKS–u Rybnik:

25 miejsce – Hunt Marcin

28 miejsce – Andrzejewski Cezary

31 miejsce – Mroszczak Mikołaj

W sobotę ostatni na planszę stanęli najmłodsi zawodnicy z rocznika 97 i młodsi. W tej kategorii najlepszy z naszych zawodników Ryszard Kałuziński zajął 18 miejsce.

Pozostałe miejsca naszych zawodników:

32 miejsce – Kordas Kacper

59 miejsce – Fajkis Jarosław

W niedzielę stertowały szpadzistki. Nasze zawodniczki startowały tylko w najmłodszej kategorii wiekowej tj. 97 i mł. Kolejny bardzo dobry start zaliczyła Anna Mroszczak, która po eliminacji grupowej zajmowała  5 miejsce. W walkach Pucharowych pokonała kolejno:

1\32 finału – zwolniona

1\16 finału Anna Mroszczak - Piątek Katarzyna (Pałac Młodzieży Tarnów) 8:5

1\8 finału Anna Mroszczak- Reclova Klara (Białoruś) 4:3

W walce o 1\4 finału i miejsce na podium Ania nieznacznie przegrała z Karoliną Kucia z AZS-AWF Katowice 6:8 i ostatecznie zajęła V miejsce.