Dobry start Anny Mroszczak w Pucharze Europy

2013-11-07, Autor:
W miniony weekend Anna Mroszczak zajęła 10 miejsce w Pucharze Europy Kadetek, który odbył się w Klagenfurcie.

W turnieju wystartowały 173 zawodniczki z całej Europy oraz USA . Nasza zawodniczka po dwóch rundach eliminacyjnych rozstawiona została z numerem „8”. W walkach pucharowych Ania pokazała się od najlepszej strony, dopiero w walce o finałową ósemkę nie poradziła sobie z Amerykanką Catherine Nixon.

Ania okazała się najlepszą Polką turnieju, a tym startem umocniła się na pozycji liderki klasyfikacji generalnej Polskiego Związku Szermierczego kadetek w szpadzie kobiet.

Następny turniej z cyklu Pucharu Europy odbędzie się w dniach od 9 do 10 listopada w Heidenheim w Niemczech.

10. Anna Mroszczak (Polska)

W tym samym czasie razem z czołowymi zawodnikami naszego kraju, Przemysław Trzepizur wystartował w Osnabruck w turnieju o „Trophäe der Friedensstadt Osnabrück 2013”. Po dobrych walkach eliminacyjnych Przemek przegrał o najlepszą „32” turnieju z Rico Braunem (GER) i odpadł z turnieju zajmując 44 miejsce.

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 0