Dobry prognostyk

2007-11-23, Autor:
W Gliwicach rozegrany został III Puchar Polski juniorów w szpadzie mężczyzn. W zawodach bardzo dobrze zaprezentował się Wojciech Sworowski.

Wojciech Sworowski na

najwyższym stopniu podium

w Pucharze Polski Juniorów.

W turnieju startowało 91 zawodników reprezentujący kluby z całej Polski. Wspaniale spisał się zawodnik RMKS Rybnik - Wojciech Sworowski, który zajął I miejsce: - Tym wynikiem Wojtek potwierdza fakt, że jest najlepszym juniorem w kraju – powiedział trener Artur Fajkis. Sworowski w walkach eliminacyjnych wygrał wszystkie pojedynki i rozstawiony z numerem 1. po eliminacji grupowej stoczył kolejno pojedynki pucharowe:

1/32 finału Sworowski - Hawrylewicz Piotr (Piast Gliwice) 15:5

1/16 finału Sworowski - Mańczyk Remigiusz (Górnik Radlin) 15:9

1/8 finału Sworowski – Ogórek Bartłomiej (Muszkieter Gliwice) 15:10

1/4 finału Sworowski – Mężyk Michał (Górnik Radlin) 15:8

1/2 finału Sworowski – Sobiecki Jan (AZS AWF Kraków) 15:9

Finał: Sworowski – Szczepanowski Tomasz (Polski Klub Szermierczy Warszawa) 15:7

Po trzech turniejach z cyklu Pucharu Polski juniorów Sworowski umocnił się na „fotelu lidera” w klasyfikacji generalnej prowadzonej przez Polski Związek Szermierczy. - Jego wyniki są również bardzo dobrym prognostykiem na zbliżające się zawody Pucharu Europy Kadetów, które odbędą się w austriackim Modling (16 grudnia 2007 roku) i w słowackiej Bratysławie (16 lutego 2008 roku) – dodał trener Fajkis.