Dobra passa przerwana

2006-04-16, Autor:
Po trzech wygranych piłkarze Energetyka ROW przegrali na własnym boisku z Koszarawą Żywiec.

Drużyna Piotra Piekarczyka była cieniem zespołu, który w ostatnich trzech meczach zdobył 9 punktów. Zdecydowanie lepsi żywczanie wygrali w Rybniku 3:1.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia gości. W 15. minucie z prawej strony pociągnął Sikora. Próba dośrodkowania zamieniła się w strzał (zdjęcie 1). Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. Zaskoczony był chyba sam Sikora, który bardziej chciał podawać do kolegów, niż strzelać bezpośrednio na bramkę. Trzy minuty po tej akcji Koszarawa podwyższyła na 2:0. Po szybkim wykonaniu rzutu z autu zaspał Sitko. Spóźnioną reakcję rybniczanina wykorzystał Żbikowski i w sytuacji sam na sam nie dał szans Danelowi (zdjęcie 2). Energetyk potrzebował kilkunastu minut, by otrząsnąć się po stracie dwóch bramek. Bliski zdobycia gola był Szewieczek. Po dośrodkowaniu Kusia, zamiast uderzać z pierwszej piłki, zaplątał się i nie oddał nawet strzału. W ostatniej minucie pierwszej połowy ponownie przypomniał o sobie Szewieczek. Po akcji z lewej strony ściął do środka i mocnym strzałem z 14 metrów posłał piłkę tuż obok bramki Nowaka.

Bezbarwny początek drugiej połowy przerwała bramka w 70 minucie. Drugiego gola zdobył Żbikowski. Po tej akcji ożywili się gospodarze. Po akcji Tomiczka piłka wylądowała na głowie Szewieczka, który strzelił 10 bramkę w tym sezonie. Kontaktowa bramka tylko na chwilę zmobilizowała rybniczan. W 75. minucie bliski szczęścia był Wodecki. Mocny strzał zablokowali obrońcy Koszarawa. Minutę później mocno z 16 metrów uderzył Kostecki. Piłka minimalnie minęła bramkę Nowaka. Niestety ostatnie 15 minut nic nie zmieniły i Energetyk ROW przegrał z Koszarawą 1:3.

Energetyk ROW Rybnik - Koszarawa Żywiec 1:3 (0:2)

Bramki: dla ROW-u: Szewieczek (73) – Sikora (15), Żbikowski – diwe (18, 70)

Energetyk ROW: Danel - Skorupa (45’ - Potera), Sitko, Piekarczyk - Dzięgielowski (45' - Jaśkiewicz), Nowak - Reclik, Kostecki, Kuś (80' - Tomiczek) - Szewieczek, Piełka (45' - Wodecki)

Koszarawa: Nowak – Mazur, Madej, Żak, Sołtysek (79’ – Mrowiec) – Sikora, Matras, Jarosz (61’ – Bednarek), Stolarczyk – Żbikowski, Pindel.

Żółta kartka: Bednarek (78).

Sędziował: Sebastian Jarzębak.