zamknij

Sport i rekreacja

DMPJ: żużlowcy ROW-u Rybnik trzy razy na podium

2018-08-23, Autor: Adam Doliba

W ostatnich dniach w Łodzi, Częstochowie i Lublinie odbyły się kolejne rundy półfinałowe Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. We wszystkich na podium stanęli żużlowcy ROW-u Rybnik.

Podczas zawodów w Łodzi juniorzy ROW-u Rybnik podzielili się najwyższym stopniem podium z młodzieżowcami Cash Broker Stali Gorzów.

Reklama

W łódzkiej imprezie klub z Rybnika reprezentowała trójka zawodników. Robert Chmiel wywalczył 11 punktów, a Lars Skupień – 8. Mateusz Tudzież wywalczył 3 punkty, ale zaliczył także dwa upadki.

W Częstochowie juniorzy z Rybnika przegrali z gorzowianami o 3 punkty, zajmując drugie miejsce.

Tym razem 11 punktów dla ROW-u zdobył Lars Skupień. O jedno oczko mniej przywiózł Robert Chmiel. Z 1 punktem zawody zakończył Przemysław Giera, a Mateusz Tudzież trzy razy przyjechał ostatni.

W Lublinie „Rekiny” wywalczyły pierwsze miejsce, wyprzedzając o 1 punkt Zdunek Wybrzeże Gdańsk i Aforti Start Gniezno.

Punkty dla ROW-u zdobywali: Robert Chmiel – 10, Lars Skupień – 6, Przemysław Giera – 6.

Punktacja zawodów w Łodzi:

1-2. Cash Broker Stal Gorzów - 22 pkt.
7. Rafał Karczmarz - 3 (3,-,-,-)
8. Hubert Czerniawski - 8+2 (2*,3,1,2*)
9. Alan Szczotka - 3 (1,1,0,1)
24. Mateusz Bartkowiak - 8 (2,3,3)

1-2. ROW Rybnik - 22 pkt.
19. Lars Skupień - 8+1 (3,2*,w,3)
20. Mateusz Tudzież - 3+1 (w,2*,w,1)
21. Robert Chmiel - 11 (3,3,3,2)

3. Betard Sparta Wrocław - 20 pkt.
16. Przemysław Liszka - 11+1 (3,3,2*,3)
17. Mateusz Dul - 0 (w,0,t,w)
18. Patryk Wojdyło - 9+1 (1,3,2*,3)

4. Get Well Toruń - 19 pkt.
4. Igor Kopeć-Sobczyński - 12 (3,3,3,3)
5. Marcin Kościelski - 7+2 (2*,2*,1,2)
6. Daniel Kaczmarek - 0 (-,ns,ns,ns)
23. Aleks Rydlewski - 0 (w)

5. Orzeł Łódź - 17 pkt.
1. Jakub Miśkowiak - 8 (1,2,2,3)
2. Mateusz Błażykowski - 3+1 (0,1,2*,0)
3. Maciej Kuromonow - 6 (1,0,2,3)

6. forBET Włókniarz Częstochowa - 15 pkt.
10. Adrian Woźniak - 5 (d,2,1*,2)
11. Mateusz Świdnicki - 7 (1,2,2,2)
12. Dominik Majchrzak - 3 (1,1,1,w)

7. Falubaz Zielona Góra - 9 pkt.
13. Damian Pawliczak - 7 (2,3,1,1)
14. Sebastian Helwig - 2 (w,1,0,1)
15. Nile Tufft - 0 (w,d,0,0)

Bieg po biegu:
1. (61,06) Kopeć-Sobczyński, Kościelski, Miśkowiak, Błażykowski
2. (60,96) Karczmarz, Czerniawski, Świdnicki, Woźniak (d4)
3. (60,46) Liszka, Pawliczak, Dul (w/2min), Helwig (w/u)
4. (60,92) Skupień, Miśkowiak, Kuromonow, Tudzież (w/u)
5. (60,18) Kopeć-Sobczyński, Bartkowiak, Szczotka, Rydlewski (w/u)
6. (64,76) Pawliczak, Woźniak, Majchrzak, Tufft (w/u)
7. (61,48) Chmiel, Skupień, Wojdyło, Dul
8. (60,26) Czerniawski, Miśkowiak, Szczotka, Kuromonow
9. (60,36) Kopeć-Sobczyński, Świdnicki, Majchrzak
10. (61,32) Chmiel, Tudzież, Helwig, Tufft (d4)
11. (61,26) Liszka, Kuromonow, Błażykowski, Dul (t)
12. (61,10) Kopeć-Sobczyński, Kościelski, Pawliczak, Helwig
13. Wojdyło, Liszka, Czerniawski, Szczotka
14. (62,26) Chmiel, Świdnicki, Majchrzak, Tudzież (w/u)
15. (61,82) Kuromonow, Błażykowski, Helwig, Tufft
16. (61,28) Liszka, Wojdyło, Kościelski
17. (60,62) Bartkowiak, Chmiel, Szczotka, Skupień (w/u)
18. (61,10) Miśkowiak, Świdnicki, Woźniak, Błażykowski
19. (61,52) Skupień, Kościelski, Tudzież
20. (61,22) Bartkowiak, Czerniawski, Pawliczak, Tufft
21. (62,42) Wojdyło, Woźniak, Dul (w/u), Majchrzak (w/u)

Punktacja zawodów w Częstochowie:

1. Cash Broker Stal Gorzów - 25 pkt.
19. Rafał Karczmarz - 7 (1,3,3,-)
20. Alan Szczotka - 9 (3,3,-,3)
21. Hubert Czerniawski - 5+3 (2*,2*,1*,-)
28. Mateusz Bartkowiak - 4+1 (2,0,2*)

2. ROW Rybnik - 22 pkt.
10. Lars Skupień - 11+1 (2*,3,3,3)
11. Robert Chmiel - 10+1 (3,2,3,2*)
12. Mateusz Tudzież - 0 (0,0,0,-)
25. Przemysław Giera - 1 (1)

3. Falubaz Zielona Góra - 20 pkt.
4. Damian Pawliczak - 7+2 (2*,2*,1,2)
5. Nile Tufft - 0 (-,0,-,0)
6. Sebastian Helwig - 1 (-,-,0,1)
23. Mateusz Tonder - 12 (3,3,3,3)

4. Get Well Toruń - 17 pkt.
16. Marcin Kościelski - 7+1 (1,1*,3,2)
17. Igor Kopeć-Sobczyński - 8 (3,1,2,2)
18. brak zawodnika
27. Aleks Rydlewski - 2 (0,1,1*,0)

5. forBET Włókniarz Częstochowa - 15 pkt.
1. Bartosz Świącik - 3 (1,0,2,-)
2. Mateusz Świdnicki - 3+1 (0,-,2*,1)
3. Michał Gruchalski - 8 (2,-,3,3)
22. Adrian Woźniak - 1+1 (1*,0,d)

6. Orzeł Łódź - 14 pkt.
13. Jakub Miśkowiak - 10 (2,2,3,3)
14. Mateusz Błażykowski - 1 (0,0,1,d)
15. Maciej Kuromonow - 3+1 (1*,1,1,0)

7. Betard Sparta Wrocław - 13 pkt.
7. Przemysław Liszka - 5+1 (1,1,1*,2)
8. Mateusz Dul - 1+1 (0,0,0,1*)
9. Patryk Wojdyło - 7 (0,3,2,2)

Bieg po biegu:
1. (66,21) Tonder, Pawliczak, Świącik, Świdnicki
2. (66,06) Chmiel, Skupień, Liszka, Dul
3. (65,79) Kopeć-Sobczyński, Miśkowiak, Kościelski, Błażykowski
4. (66,47) Szczotka, Gruchalski, Karczmarz, Świącik
5. (66,11) Tonder, Pawliczak, Liszka, Wojdyło
6. (66,07) Skupień, Miśkowiak, Kuromonow, Tudzież
7. (65,10) Karczmarz, Czerniawski, Kopeć-Sobczyński, Rydlewski
8. (66,84) Wojdyło, Świącik, Woźniak, Dul
9. (66,10) Tonder, Chmiel, Pawliczak, Tudzież
10. (66,75) Szczotka, Czerniawski, Kuromonow, Błażykowski
11. (66,09) Gruchalski, Kopeć-Sobczyński, Kościelski, Woźniak
12. (66,45) Miśkowiak, Pawliczak, Błażykowski, Tufft
13. (67,53) Kościelski, Wojdyło, Rydlewski, Dul
14. (66,42) Chmiel, Bartkowiak, Czerniawski, Tudzież
15. (66,32) Gruchalski, Świdnicki, Kuromonow, Błażykowski (d4)
16. (66,43) Tonder, Kościelski, Rydlewski, Helwig
17. (66,69) Karczmarz, Wojdyło, Liszka, Bartkowiak
18. (66,45) Skupień, Chmiel, Świdnicki, Woźniak (d4)
19. (66,90) Szczotka, Bartkowiak, Helwig, Tufft
20. (67,19) Miśkowiak, Liszka, Dul, Kuromonow
21. (66,03) Skupień, Kopeć-Sobczyński, Giera, Rydlewski

Punktacja zawodów w Lublinie:

1. ROW Rybnik - 22 pkt.
19. Lars Skupień - 6+1 (2,3,1*,t)
20. Mateusz Tudzież - 0 (-,-,-,-)
21. Robert Chmiel - 10+1 (2*,3,3,2)
28. Przemysław Giera - 6+3 (1*,2*,2*,1)

2-3. Zdunek Wybrzeże Gdańsk - 21 pkt.
4. Dominik Kossakowski - 2+1 (1*,0,0,1)
5. Karol Żupiński - 10+1 (2,3,3,2*)
6. Marcin Turowski - 9+1 (2,2,2*,3)

2-3. Aforti Start Gniezno - 21 pkt.
7. Norbert Krakowiak - 8 (1,3,3,1)
8. Maksymilian Bogdanowicz - 11 (3,2,3,3)
9. Damian Stalkowski - 2+1 (1,1*,w,0)
24. Michał Lewandowski - nie startował

4-5. Cash Broker Stal Gorzów - 18 pkt.
10. Mateusz Bartkowiak - 8+1 (2,2*,2,2)
11. Hubert Czerniawski - 2+1 (0,1,0,1*)
12. Alan Szczotka - 8+1 (3,3,1,1*)

4-5. Lokomotiv Daugavpils - 18 pkt.
16. Oleg Michaiłow - 8 (3,3,2,d)
17. Elvis Avgucevics - 4+1 (2*,0,2,0)
18. Artiom Trofimow - 6 (1,1,1,3)

6. Speed Car Motor Lublin - 17 pkt.
1. Wiktor Lampart - 12 (3,3,3,3)
2. Miłosz Cichy - 3 (0,d,3,0)
3. Kacper Gosik - 2+1 (0,0,w,2*)

7. Falubaz Zielona Góra - 8 pkt.
13. Damian Pawliczak - 6 (1,1,2,2)
14. Nile Tufft - 0 (w,0,0,0)
15. Sebastian Helwig - 2 (u,1,1,0)

Bieg po biegu:
1. (69,26) Lampart, Żupiński, Kossakowski, Cichy
2. (69,22) Bogdanowicz, Bartkowiak, Krakowiak, Czerniawski
3. (70,11) Michaiłow, Avgucevics, Pawliczak, Tufft (w/u4)
4. (70,08) Lampart, Skupień, Giera, Gosik
5. (71,10) Krakowiak, Turowski, Stalkowski, Kossakowski
6. (70,44) Szczotka, Bartkowiak, Pawliczak, Helwig (u4)
7. (70,35) Skupień, Chmiel, Trofimow, Avgucevics
8. (70,12) Lampart, Bogdanowicz, Stalkowski, Gosik
9. (71,35) Szczotka, Turowski, Czerniawski, Kossakowski
10. (71,56) Chmiel, Giera, Helwig, Tufft
11. (71,03) Michaiłow, Avgucevics, Cichy (d3), Gosik (w/su)
12. (71,42) Żupiński, Pawliczak, Kossakowski, Tufft
13. (71,45) Bogdanowicz, Michaiłow, Trofimow, Stalkowski (w/su)
14. (70,37) Chmiel, Giera, Szczotka, Czerniawski
15. (71,18) Cichy, Gosik, Helwig, Tufft
16. (70,79) Żupiński, Turowski, Trofimow, Michaiłow (d4)
17. (72,48) Krakowiak, Chmiel, Skupień, Stalkowski
18. (70,83) Lampart, Bartkowiak, Czerniawski, Cichy
19. (71,74) Turowski, Żupiński, Giera, Skupień (t)
20. (71,04) Bogdanowicz, Pawliczak, Krakowiak, Helwig
21. (71,68) Trofimow, Bartkowiak, Szczotka, Avgucevics

Wyniki za sportowefakty.wp.pl

  DMPJ (półfinał)    
Lp. Drużyna Punkty Małe punkty
1. Cash Broker Stal Gorzów 61,5 262
2. Get Well Toruń 53,5 238
3. Aforti Start Gniezno 44,5 232
4. Zdunek Wybrzeże Gdańsk 42 228
5. ROW Rybnik 41 222
6. Grupa Azoty Unia Tarnów 41 209
7. Fogo Unia Leszno 39 203
8. Speed Car Motor Lublin 38 223
9. Falubaz Zielona Góra 26,5 189
10. Betard Sparta Wrocław 23 184
11. MRGARDEN GKM Grudziądz 22,5 179
12. Lokomotiv Daugavpils 21,5 193
13. Włókniarz Częstochowa 21,5 175
14. Orzeł Łódź 7,5 136

Drużyny, które zostaną sklasyfikowane na miejscach 1-7 w części półfinałowej uzyskują awans do finału.

W zawodach rund półfinałowych, drużyny otrzymują następującą liczbę punktów meczowych:
I miejsce - 6 punktów
II miejsce - 5 punktów
III miejsce - 4 punkty
IV miejsce - 3 punkty
V miejsce - 2 punkty
VI miejsce - 1 punkt
VII miejsce - 0 punktów

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Głosowałeś/-aś w tym roku na projekty budżetu obywatelskiego?




Oddanych głosów: 577