Mierzymy znacznie wyżej

2008-03-01, Autor:
Bardzo dobrze podczas II Pucharu Polski seniorów w szpadzie mężczyzn we Wrocławiu spisał się Wojciech Sworowski. Zawodnik RMKS-u Rybnik zajął VIII miejsce.

Wśród najlepszych zawodników

Pucharu Polski we Wrocławiu

znalazł się Wojciech

Sworowski (pierwszy z lewej).

W II Puchar Polski seniorów w szpadzie mężczyzn we Wrocławiu wystartowało 81 zawodników z całej Polski i gościnnie zawodnicy z Litwy. Jedynym  reprezentantem RMKS-u Rybnik był Wojciech Sworowski, który sprawił ogromną niespodziankę i zajął VIII miejsce. -  Trzeba tu zaznaczyć,  że bardzo rzadko zawodnik z kategorii juniora dostaje się do tzw. „finałowej ósemki” i staje na równi z zawodnikami, którzy będą reprezentowali nasz kraj na Olimpiadzie w Pekinie (Robert Andrzejuk, Radosław Zawrotniak, Krzysztof Mikołajczak, Tomasz Motyka, Adam Wiercioch) – powiedział zadowolony trener Artur Fajkis.

Po całorocznych zmaganiach na planszach krajowych i zagranicznych Sworowski został powołany do reprezentacji kraju na Mistrzostwa Europy. Nie będą to pierwsze Mistrzostwa Europy w jego wykonaniu, gdyż w zeszłym roku na tej samej imprezie zajął 30 miejsce indywidualnie i 7 miejsce drużynowo.

Ostatni udany start Sworowskiego jest bardzo dobrą prognozą na zbliżające się Mistrzostwa Europy w Szermierce we Włoszech (Rovigio). Nasz zawodnik będzie reprezentował kraj i Miasto Rybnik w czasie turnieju indywidualnego  (05.02.2008.) i drużynowego (08.03.2008.): - W tym roku mierzymy znacznie wyżej, gdyż  Mistrzostwa są  kwalifikacją do Mistrzostw Świata kadetów. Zawody te odbędą się również we Włoszech (Catania), jednak aby się do nich zakwalifikować, Wojtek musi  zająć miejsce w „finałowej ósemce” – dodaje Fajkis.