zamknij

Wiadomości

Coraz bliżej do Światowych Dni Młodzieży. Organizatrzy zapraszają rybniczan do współpracy

2016-03-27, Autor: bf
To już wiemy - Rybnik włącza się w organizację Światowych Dni Młodzieży. Organizatorzy tego przedsięwzięcia zapraszają do współpracy wszystkich, którzy chcieliby zaangażować się w ŚDM i wesprzeć jego przygotowanie.

Reklama

Przypomnijmy, Światowe Dni Młodzieży odbędą się w Krakowie w dniach od 26 do 31 lipca. W ich trakcie z młodymi ludźmi z całego świata spotka się papież Franciszek. W ramach wydarzenia młodzi pielgrzymi wezmą także udział w różnego typu wydarzeniach towarzyszących o charakterze duchowym i kulturalnym.

Choć centrum wydarzeń będzie Kraków, sporo będzie się działo także w innych miastach, w tym w Rybniku. W naszym mieście wydarzenia związane ze Światowymi Dniami Młodzieży zaplanowano w dniach od 21 do 25 lipca.

- W ramach rybnickiego przedsięwzięcia zaplanowano m.in. organizację spotkań animacyjnych, plenerowe koncerty muzyczne w ścisłym centrum miasta (rynek, plac Jana Pawła II pod bazyliką oraz estrada na Kampusie), podczas których zaprezentują się takie zespoły jak: Maleo Reagge Rockers, Sound'n'Grace, New Life'm, Gabriela Gasior & Holy Noiz, Carrantuohill, Chwila Nieuwagi, 6 na 6, Przygoda – mówi Agnieszka Skupień, rzecznik Urzędu Miasta w Rybniku.

Dla przebywających w naszym mieście pielgrzymów przygotowany zostanie specjalny przewodnik z informacjami na temat miasta oraz jego atrakcji. Opracowanie będzie także zawierać dane na temat tego, z jakich ewentualnych zniżek na terenie Rybnika goszczący w mieście będą mogli skorzystać. W tym zakresie mowa zarówno o instytucjach miejskich, jak i podmiotach prywatnych.

-Wszystkich zainteresowanych zaoferowaniem rabatów dla pielgrzymów, np. w zakresie usług gastronomicznych, kulturalnych i innych, prosimy o kontakt z Biurem Kultury Urzędu Miasta Rybnika (e-mail: kultura@um.rybnik.pl tel. 32 43 92 016) do końca marca br. - dodaje Agnieszka Skupień.


Więcej informacji na temat rybnickiej odsłony Światowych Dni Młodzieży:

Centrum Rejonowe Rybnik Światowych Dni Młodzieży
Parafia Matki Bożej Częstochowskiej
ul. Pilarczyka 5, 44-210 Rybnik
ks. Marek Bernacki, tel. 607 162 073
https://www.facebook.com/SDMRybnik/

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
 • ~Marcin74 2016-03-27 12:18:01

  Światowe Dni Młodzieży to potężna, znacząca ale jednak prywatna impreza firmowa jednej z dużych korporacji. Zupełnie nie rozumiem dlaczego Urząd Miasta próbuje jeszcze żebrać wśród rybnickich przedsiębiorców o jakieś zniżki, upusty. Gdyby taką imprezę organizowała CocaCola lub Unilever to też rybnicki UM żebrał by w jej imieniu o wsparcie?

  10 0
 • ~Ancymon 2016-03-27 12:58:36

  Do ~Marcin74-Porównując Kościół Katolicki do Coca Coli mogę ci tylko współczuć twojego ograniczenia.Przecież nikt nie każe ci ofiarować jakiejkolwiek pomocy,jeśli ktoś czuje taką potrzebę to może pomagać.Jak zwykle ci co nic nie dają najwięcej ujadają i płaczą.

  1 9
 • ~Marcin74 2016-03-27 13:50:40

  Ancymon - Ależ ja już "ofiarowałem" pomoc na tą imprezę! Tak jak każdy z nas! Z moich pieniędzy - bez pytania mnie o zdanie! zostały przeznaczone MILIONY!!! na organizację tego eventu. W każdym normalnym kraju podczas takiej imprezy (olimpiada, mundial, euro, festiwale muzyczne itp) ceny usług idą w górę. Normalna sprawa. Ale nie w Polsce. Tu Urząd Miasta żebrze o zniżki! Chociaż przedsiębiorcy już raz zrzucili się na tą imprezę w podatkach. To chore. Co do porównania KK do CocaColi to jest to ukłon w stronę KK. Ty Ancymon idziesz do kościoła i dajesz do koszyczka. Ja kupuję CocaCole. Obydwie firmy stawiają szpitale, żłobki, ochronki, pomagają biednym i potrzebującym. Tylko nikt nigdy nie mordował milionów istnień pod sztandarami CC. Zastanów się wiec klientom, której firmy należy współczuć z powodu ograniczeń w postrzeganiu rzeczywistości. Logo CC jest lepiej kojarzone na Świecie niż logo KK. CC nie wzbudza agresji. CocaCola jest bardziej szczera i wiarygodna w tym co robi niż KK. CC jest obecna w większej liczbie państw niż KK. CC płacąc podatki wspiera m.in KK. W drugą stronę to nie działa... i do tego wszystkiego UM w Rybniku żebrze o dodatkowe zniżki i upusty bo KK organizuje imprezę? i wg. Ciebie to jest ok?

  15 0
 • ~tomotg1981 2016-03-27 21:26:41

  Bez urazy,Kraków chce to nie sobie radzi.

  6 0
 • ~lukrecja50 2016-03-28 17:48:37

  Przez ostatnie dni słuchałam wiadomości na temat ŚDM na regionalnej 3 z Krakowa ( bo tam przebywałam). Uwierzcie, ani słowa o bezpieczeństwie tej imprezy odnośnie jakiś zamachów terrorystycznych a wiadomo co dziś się dzieje w świecie.

  0 4
 • ~jajko 2016-03-28 22:12:13

  @Marcin74 ciesz się, że żyjesz w regionie gdzie większość stanowią chrześcijanie lub religie odłamowe. W innych świecie nie miałbyś tyle szczęścia, gdyż za podobny komentarz zostałbyś pozbawiony głowy lub osadzony dożywotnio w obozie. Wątpię jednak, abyś w innych warunkach miał tyle odwagi coś takiego napisać. A na rozwój Coca Coli też miasto czy państwo daje kasę z podatków - bo te firmy np: przewożą swoje produkty po drogach które są utrzymywane z budżetu, produkują napoje w fabrykach które niejednokrotnie są zwalniane z różnych podatków (bo zatrudniają dużą liczbę osób itp), otrzymują dofinansowanie z UP dofinansowanie na utrzymanie bądź tworzenie stanowisk pracy.

  1 4
 • ~Marcin74 2016-03-28 22:49:36

  ~jajko - W regionach rządzonych przez kościół (Islam) tak- miałbym kłopoty. Cieszę się, że żyję w miejscu w którym mądrzy ludzie pozbawili kościół (Kościół Katolicki) władzy na tyle, że ten nie decyduje o tym czy zostanę ukarany czy nie. Chciałbym żeby tak zostało. Stąd mój ABSOLUTNY sprzeciw w stosunku do jakichkolwiek ustępstw w stosunku do tej pozbawionej wszelkich skrupułów korporacji. Co do reszty mylisz się mocno: CocaCola przewozi swoje produkty po drogach za które płaci (podatki, akcyzy, opłaty za autostrady itp). Kościół nie płaci. CocaCola istniała by bez pomocy państwa dalej. KK nie. KK bez żerowania na naiwności ludzkiej nie miał by szans bytu. Żaden kościół. Ten wykorzystujący imię Allaha też nie. To naiwni głupcy, koniunkturalni urzędnicy, ludzie pozbawieni wszelkich zasad moralnych, osoby zaślepione władzą utrzymują te wątpliwe moralnie, pełne hipokryzji, mające krew milionów ludzi na rękach instytucje na powierzchni, zupełnie nie licząc się z konsekwencjami takiego postępowania, co dobrze widać dzisiaj na przykładzie opłacanych, wspieranych struktur wykorzystujących religię, Islam do własnych, chorych celów.

  5 0
 • ~jajko 2016-03-28 23:54:07

  @Marcin74 nie będę wchodził w dyskusję bo to nie ma sensu podam tylko kilka argumentów: poczytaj jakie dotacje i od kogo otrzymują wspomniane przez Ciebie korporacje typu CCH i Unilever, CocaCola nie płaci winiet i podatków (płacisz je Ty kupując ich produkty), kto płaci duże sumy za imprezy muzyczne organizowane przez Coca-Colę i Unilever, na czym bazuje CC jak nie na naiwności ludzi? Więc tak samo jak oburzasz się na zbiórkę publiczną w zakresie tej imprezy powinieneś oburzać się na sklepy sprzedające coca colę bo one marnują kasę, oburzać się na Openera, Orange Warsaw Festiwal, Intel Extreme Master. Piszesz, że CC płacąc podatki wspiera KK i że w drugą stronę to nie działa? A myślisz, że ludzie na takich imprezach od kogo piją wodę mineralną (pewnie Wodzisławiankę z Wodzisławia Śląskiego). W jakich okresach tego typu korporacje zarabiają najwięcej? Zapytaj się starszych ludzi, kombatantów, bohaterów AK czyli tych, którym zawdzięczasz swoją wolność. Zapoznaj się z historią kraju w którym żyjesz. Poznaj aspekty socjologiczne tożsamości Polaków. Więcej nie mam do powiedzenia :)

  0 1
 • ~Marcin74 2016-03-29 00:17:44

  ~jajko - Ja nie płacę podatków i winiet za CocaColę czy Unilever. Kupuję ich produkty z własnego wyboru. Oni z przychodów płacą za winiety, opłacają podatki. KK dostaje pieniądze od podatników. Czyli od CocaColi, Unilevera, ode mnie i od Ciebie. Bez tych pieniędzy nie było by KK. Ludzie (ja, Ty) możemy iść na imprezę CC i ją wesprzeć finansowo (naiwność, chęć) lub nie iść (wtedy nie dokładasz grosza do tej imprezy). Z eventem firmowym KK niestety jest inaczej. Dokładasz się czy chcesz czy nie. To jest nienormalne. A urzędnik, pomimo, że wcześniej zabrał Tobie i dał KK... dodatkowo żebrze o zniżki na rzecz KK. Reszty.. tego o AK czt "aspektów socjologicznych tożsamości" nie skomentuje bo albo jesteś jakiś taki z tych innych intelektualnie albo nie powinieneś pisać po spożyciu ;). Ale żyjemy w chrześcijańskim kraju. Polsce. Zostaje Ci odpuszczone i wybaczone ;)

  4 0

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy pojemniki na używaną odzież są potrzebne?
Oddanych głosów: 253