Druga porażka ROW-u. W sobotę kolejne starcie.

2005-05-19, Autor:
Piłkarze Energetyka ROW Rybnik przegrali w Marklowicach z Polonią 2:3. W najbliższą sobotę (21. maja) o godzinie 17:00 rybniczanie podejmą u siebie MK Górnik Katowice.

Mecz w Marklowicach rozpoczął się od ataków rybniczan. Już w pierwszej minucie w groźnej sytuacji Rolanda Buchałę uprzedził bramkarz gospodarzy Mika. Do starcia tych zawodników doszło również w 10. minucie, jednak w sytuacji sam na sam ponownie górą był piłkarz Polonii. Napór gości przyniósł gola w 23. minucie. Z lewej strony boiska obrońcami gości zakręcił Wojciech Szewieczek i wyłożył piłkę Buchale, który umieścił ją w pustej bramce. Niezbyt długo rybniczanie cieszyli się prowadzeniem. Po rzucie rożnym na polu karnym ROW-u przewrócił się zawodnik gospodarzy. Sędzia bez wahania podyktował rzut karny, którego na bramkę zamienił Halszka.

Druga połowa to lepsza gra gospodarzy. Na posterunku stał jednak dobrze dysponowany tego dnia Andrzej Skrocki, który wychodził obroną ręką z wielu trudnych sytuacji. Nie ustrzegł się błędu w 49. minucie, kiedy Powiecko zdobył gola bezpośrednio z rzutu rożnego. Stracona bramka, a później czerwona kartka Jarosława Kacprzaka, nie podłamały rybniczan, którzy zdołali wyrównać po strzale z kilku metrów Adama Procka. Po zdobyciu gola ROW osiągnął przewagę i mógł zdobyć trzecią bramkę, jednak nie wykorzystał chwilowej słabszej gry Polonii. Gdy wydawało się, że Energetyk wywiezie z Marklowic jeden punkt, w zamieszaniu podbramkowym w doliczonym czasie gry piłkę w siatce rybniczan umieścił Skupień.

Porażka w Marklowicach była drugim potknięciem rybniczan w tym sezonie. Ponownie dużo kontrowersji wzbudziło sędziowanie. Podobnie jak na boisku w Rudzie Śląskiej, gdzie tamtejszy Grunwald przegrał z Koszarawą 1:2. Tym samym piłkarze z Żywca zepchnęli rybniczan z fotelu lidera i objęli przodownictwo w tabeli IV ligi.

Polonia Marklowice - KS Energetyk ROW Rybnik 3:2 (1:1)
: dla Polonii: Halszka
(27 - karny), Powiecko (49), Skupień (90+2), dla Energetyka: Buchała (24), Procek (75).

Kartki: żółte: Święty, Kacprzak, Procek, czerwona: Kacprzak.

Energetyk ROW Rybnik: Skrocki - Piekarczyk, Malcher, Kacprzak, Skorupa - Procek, Dzięgielowski (88 min. – Reclik), Święty (63 min. - Kostecki), Paszenda (57 min. - Kożuchowski) - Buchała (66 min. - Piełka), Szewieczek

Polonia Marklowice: Mika - Owczarek, Staniek, Gawlik, Skupień - Brzoska, Sobol, Powiecko, Pawelec - Dziedzic, Halszka

15

W sobotę, 21. maja, o godzinie 17:00 Energetyk ROW Rybnik zmierzy się u siebie z piątą drużyną IV ligi - Górnikiem Katowice. W rundzie jesiennej rybniczanie wygrali w stolicy Górnego Śląska 2:0. Czy i tym razem okażą się lepsi? Przekonamy się już w najbliższą sobotę na stadionie przy ulicy Gliwickiej.