zamknij

Wiadomości

Buty dla dzieci z Kamerunu. Rymer Rybnik najlepszy na Śląsku!

2021-03-16, Autor: bf

Fani Rymera Rybnik mocno wzięli sobie do serca apel o pomoc dla dzieci z Kamerunu. Klub zebrał do tej pory 110 par butów piłkarskich i jest liderem akcji Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

Reklama

Przypomnijmy, niecały miesiąc temu pisali o akcji „Buty piłkarskie dla dzieci w Kamerunie”. Pomysłodawcą jest Tadeusz Maziarz – działacz Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Na Śląsku rozszedł się apel, by przyłączyć się do akcji. Odpowiedział Rymer Rybnik >>Rymer Rybnik zbiera używane buty dla dzieciaków z Kamerunu. Dla nich to skarb!<<

Jak dzisiaj informuje ŚZPN, w magazynie jest już tysiąc par butów.

- Trzycyfrowa liczba „pękła”, gdy w siedzibie Śląskiego Związku Piłki Nożnej pojawił się Kamil Pierchała – wysłannik Rymera Rybnik z pięcioma workami, w których było 110 par „korków” - dowiadujemy się.

W sumie Związek ma już dokładnie 1030 par butów piłkarskich. Przypomnijmy, że za każde 5 par obuwia ŚZPN przekazuje klubowi jedną piłkę. Łatwo więc policzyć, że Rymer Rybnik zyskał 22 piłki.

Rymer pobił rekord, bo do tej pory na liście klubów, które włączyły się w akcję wymyśloną przez Tadeusza Maziarza, jeszcze nikt nie „złamał setki”. Liderami były: Fundacja Espanola – 95 par, Gwiazda Ruda Śląska – 86 par i Sparta Katowice – 80 par – dowiadujemy się w Związku.

Zbiórka trwa do 30 marca, a następnie buty zostaną załadowane do kontenera i popłyną do Kamerunu.

Oceń publikację: + 1 + 23 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~Onyx01 2021-03-16 15:18:53

  Pomaganie zawsze zasługuje na podziw ale dlaczego akurat środkowa Afryka? Uważam że można inny pomagać gdy zrobimy porządek najpierw na swoim podwórku. W Rybniku i okolicach też mamy mnóstwo dzieciaków które mają chęci i ambicje, ale nie mają warunków, sprzętu i pieniędzy. To tak jak z wszelkiego rodzaju akcjani humanitarnymi. Wysyłanie żywności na drugi koniec świata gdy mnóstwo dzieci w Polsce nie wie co to ciepły posiłek.

  18 10
 • ~Longina b 2021-03-16 18:12:41

  Koszt dostarczenia przewyższy wartość tych starych przepoconych kapci.

  10 16
 • ~"MADA" 2021-03-17 00:12:38

  Super!
  W mojej ocenie liczy się gest i chęć szeroko rozumianej pomocy. Inną stronę, stanowi zaangażowanie ludzi z klubu i nie tylko.
  W Rymerze jeszcze przed rozpoczęciem sezonu pilkarskiego zagrało wszystko, dzięki ludziom dobrej woli oraz chętnym do pomocy innym.
  Szacun trenerowi oraz Prezesowi Klubu Panu Wiesławowi Radler.

  7 2
 • ~Jarek Lach 2021-03-17 06:55:47

  Brawoooo Kamil, brawoooo Rymer i jego kibice

  5 1
 • ~ 2021-03-17 09:25:18

  @Onyx i Longina - daliście chociaż jedną parę tych "korków" albo ciepłych posiłków ? jak nie to buzia w kubeł i nie wypowiadajcie się w tym temacie . Bardzo cenni są ludzie z inicjatywą , którzy chcą pomagać innym . Brawo dla ludzi z klubu . Przez takich jak Longina często się zniechęcają , bo obojętnie co by zrobili , zawsze znajdą się jacyś malkontenci. Sami nie pomogą , ale innych będą krytykować .

  9 1

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 834