Boks: pięściarze RMKS-u wygrali w Bytomiu

2011-09-28, Autor:
Kolejny sukces odnieśli juniorzy sekcji bokserskiej RMKS-u Rybnik.

W Ogólnopolskim Turnieju Bokserskim w Bytomiu Kamil Pierchała w wadze do 56 kg zdobył I miejsce, wygrywając w finale na punkty 3:0 z medalistą Mistrzostw Polski, Smołką z Rudy Śląskiej. W półfinale rybniczanin pokonał Millera z Mysłowic. W wadze średniej do 75 kg Błażej Lutka również zdobył I miejsce. W finale pokonał on na punkty Sowulę z Gierałtowic.

Warto dodać, że w meczu Polskiej Ligi Młodzieżowej pomiędzy Śląskiem a Podkarpaciem w wadze koguciej 2 punkty zdobył Kamil Pierchała. Śląsk pokonał drużynę rzeszowską 18:9 i prowadzi w swojej grupie.