Boks: okazały puchar od prezydenta

2011-11-17, Autor:
Pięściarze RMKS-u Rybnik z powodzeniem walczyli w turnieju w Knurowie.

W Knurowie w IX Międzynarodowym Turnieju Bokserskim rywalizowali pięściarze z Niemiec, Holandii, Ukrainy i Polski. W imprezie wzięli udział także juniorzy i kadeci RMKS-u Rybnik. Ogółem wystartowało 72 zawodników. Wśród wielu znakomitych reprezentantów drużyna rybnicka zajęła drużynowo drugie miejsce, zdobywając okazały puchar ufundowany przez Prezydenta Miasta Knurowa.

Wśród kadetów pierwsze miejsce wywalczył Karol Kostka w wadze 54 kg oraz Daniel Bartosik (57 kg). Drugie miejsce zdobył Krzysztof Kowalak (46 kg), a Sebastian Konsek stanął na najniższym podium.

Wśród juniorów pierwsze miejsce wywalczył Błażej Lutka (waga średnia 75 kg), natomiast Kamil Pierchała przegrał w finale 1:2 i zdobył srebrny medal (waga piórkowa 56 kg). Z kolei w wadze lekkiej 60 kg Szymon Holona zdobył drugie miejsce. Drużyną opiekował się Zbigniew Gąsiorowski i Anatol Jakimczuk.

Natomiast w sobotę w Usti nad Łabą dwaj seniorzy, Mariusz Burzyński i Piotr Ruciński, wygrali swoje walki w czeskiej Ekstralidze, boksując dla klubu z Dećina. Po roku przerwy Czeski Związek ponownie poprosił Rybnik o pomoc zawodniczą do ich ligi.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0