Bójcie się Rybnika!

2005-12-19, Autor:
Rybnickie koszykarki i koszykarze zadbali o świąteczne prezenty dla swoich kibiców. Drużyna MMKS pokonała lidera rozgrywek, a koszykarki MMKS rozgromiły UKS Krynica.

W ostatnim tegorocznym spotkaniu I-ligowej drużyny RMKS-u, a zarazem pierwszym  rundy rewanżowej rybniczanki wręcz zdemolowały drużynę UKS-u Krynica 126:32. Mecz rozpoczął się z 30-minutowym opóźnieniem, bo drużyna gości miała problem z dotarciem do hali w Boguszowicach. O tym jak miażdżącą przewagę miały w tym meczy rybniczanki świadczy fakt, że między 5 a 26 minutą spotkania rybnickie koszykarki zdobyły aż 69 punktów, nie tracąc ani jednego! Mało tego w drugiej kwarcie rywalki nie zdołały zdobyć ani jednego punktu przegrywając tą część 36:0! Dlatego też gromkie brawa otrzymała od rybnickiej publiczności zawodniczka UKS-u, która po 21 minutach zdobyła kolejne punkty dla swojej drużyny. Zaś pod koniec trzeciej kwarty kibice czekali na setny punkt dla RMKS-u, a zdobyła go po celnej "trójce" Karolina Kozak.

RMKS Rybnik - UKS Krynica 126:32 (33:9, 36:0, 31:7, 26:16)

RMKS : Anna Sękowska 21, Joanna Czajkowska 20, Karolina Kozak 17, Aleksandra Lewoń 14, Katarzyna Czarnecka 14, Iwona Niedobecka 10, Małgorzata Kwiatek 10, Edyta Kosmal 9, Ewelina Lepiorz 8, Katarzyna Kozak 3.

UKS Krynica: najwięcej Beata Skraba - 16.