Bezkonkurencyjni w drużynie

2008-09-26, Autor:
Po przeszło dwumiesięcznej przerwie na plansze szermiercze wyszli rybniccy szpadziści. Pierwsze swoje zawody rozpoczęli bardzo udanie.

Maciej Brewczyk ze złotym

medalem Mistrzostw Śląska.

W Mistrzostwach Śląska juniorów młodszych w szpadzie mężczyzn w Radlinie rybniczanie zdobyli dwa złote medale. W turnieju startowało blisko 40 zawodników z całego Śląska, w tym sześciu z Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego. Najlepszym szpadzistą oraz Mistrzem Śląska został Maciej Brewczyk z RMKS – u,  który w turnieju nie przegrał ani jednej walki. W finałowej ósemce znalazł się również jego starszy kolega - Jan Kordas, który ostatecznie zajął 5 miejsce.

Kordas, Brewczyk i Kłosek.

W tym samym dniu odbył się turniej drużynowy. Bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy I RMKS RYBNIK w składzie - Maciej Brewczyk, Jan Kordas, Zachariasz Kłosek. Po turnieju indywidualnym zawodnicy I RMKS Rybnik byli rozstawieni z numerem pierwszym, co wiązało się ze zwolnieniem z pierwszej fazy turnieju. W półfinale spotkali się z Muszkieterem Gliwice II i gładko wygrali 45:29. W finale zespół z Rybnika stoczył mecz z gospodarzami turnieju - I Górnikiem Radlin. Po bardzo emocjonującym pojedynku wygrał 45:38 zdobywając tym samym Drużynowe Mistrzostwo Śląska. W turnieju startowała również drużyna II RMKS Rybnik w składzie - M. Kotas, K. Fajkis, M. Gryt. Rybniczanie zajęli 5 miejsce.