Nasze drużyny koszykarskie pewnie pokonały niżej notowanych rywali.

RMKS Rybnik - UMKS "Gracz" Starachowice 62:39 (18:9, 14:10, 20:9, 10:11).

RMKS: Karolina Kozak 18, Lepiorz 15, Lewoń 10, Katarzyna Kozak 7, Czajkowska 6, Kosmal 4, Kwiatek 2, Androsz 0

UMKS: Trześniewska 12, Aderek 9, Pijanowska 6, Żurowska 5, Kaniewska 4, Gałka 2, Czajkowska 1

Koszykarki RMKS Rybnik nie miały problemów z pokonaniem przedostatniej w tabeli drużyny UMKS-u "Gracz" Starachowice. Trener Mirosław Orczyk dał szansę w tym meczu zmienniczkom, m.in. Za przyczyną kontuzji Anny Sękowskiej i Iwoiny Niedobeckiej. Najwięcej – 18 punktów zdobyła Karolina Kozak.

-821

MKKS Rybnik - ASK Doral-Nysa Kłodzko 104:77   (21:20, 31:22, 24:13, 28:22)

MKKS Rybnik: Grabiec 15, Majewski 11, Ochodek 9, Kozieł 7, Rduch 5

ASK Doral-Nysa Kłodzko: Huczak 25, Koremba 23, Motyka 6, Weiss 6, Zwolak 5, Wierzgacz 3, Radwański 3, Mielnik 2, Pasławski 2, Kubit 0.

Kibice zgromadzeni w hali Zespołu Szkół Ekonomiczno – Usługowych w Rybniku obejrzeli stojące na niskim poziomie spotkanie. Na szczęście rybniczanie poradzili sobie z niżej notowanym rywalem i pewnie wygrali różnicą prawie 30 punktów.

W I kwarcie za sprawą dobrej gry w obronie i celnych rzutów za 3 punkty w wykonaniu Renera, Frankowskiego i Grabca gospodarze prowadzili juz 9 punktami. Kwarta kończy się jednak wynikiem 21:20.

II kwarta to już popis gry rybniczan oraz ...sędziów, którzy rybnickich kibiców i zawodników doprowadzali do wściekłości. Za 4 przewinienia boisko musiał opuścić Kozieł, a przewinieniem technicznym ukarany został Majewski. Ten drugi jednak na boisku udowodnił swoją wartość i m.in. dzięki niemu MMKS prowadził po I połowie 52:42.

W II połowie goście nie byli już w stanie zagrozić rybnickiej drużynie. Gospodarze kontrowali przebieg gry pozwalając sobie w ostatniej kwarcie na przećwiczenie różnych wariantów taktycznych. Najwięcej punktów w zespole MMKS zdobyli: Rener - 21, Frankowski i Marczyk – po 18.