Wystąpi w Mistrzostwach Europy

2008-01-23, Autor:
W Gliwicach rozegrany został III Puchar Polski Młodzieżowców (do 20 lat) w szpadzie mężczyzn. Bardzo dobrze wypadł w nim rybniczanin – Wojciech Sworowski.

Wojciech Sworowski podczas

I edycji konkursu Człowiek

Roku Rybnik.com.pl

W turnieju startowało 80 zawodników reprezentujący kluby z całej Polski. Wspaniale spisał się zawodnik RMKS Rybnik - Wojciech Sworowski, który zajął VI miejsce. Zawodnik RMKS-u  w walkach eliminacyjnych przegrał tylko jedną walkę  i rozstawiony z numerem 13 po eliminacji grupowej stoczył kolejno pojedynki pucharowe:

1/32 finału Sworowski – Fraś Feliks (KKS Kraków) 15:10

1/16 finału Sworowski – Adamczyk Wacław (AZS AWF Katowice) 9:8

1/8 finału Sworowski – Szwalbe Leszek (AZS AWF Warszawa) 15:8

W 1/4 finału Sworowski uległ swojemu koledze z reprezentacji Janowi Sobieckiemu (AZS AWF Kraków) 15:9 i ostatecznie zajmując 6 lokatę. - Wynikiem tym kolejny raz potwierdził fakt, że zalicza się do najlepszych juniorów w kraju i zapewnił sobie udział w Mistrzostwach Europy Kadetów, które odbędą się we Włoszech – komentuje start swojego podopiecznego trener Artur Fajkis.

Pozostałe wyniki zawodników RMKS–u

16 miejsce – Zachariasz Kłosek

30 miejsce - Kordas Jan

48 miejsce - Kotas Maciej

49 miejsce – Maciej Brewczyk

68 miejsce – Gryt Maciej

Przypominamy, że Wojciech Sworowski po raz drugi został nominowany do nagrody Człowiek Roku Rybnik.com.pl w Kategorii „Sport” – czytaj więcej >>