Barbórkowe bieganie po raz osiemnasty

2022-12-05, Autor:

W niedzielę 4 grudnia odbyła się 18. edycja Biegu Barbórkowego. Zwyciężył Oliwier Mutwil z Wodzisławia Śląskiego.

Około 800 zawodników rywalizowało w 18. Biegu Barbórkowym, który w minioną niedzielę miał miejsce na ulicach Rybnika. W imprezie najlepiej spisał się wodzisławianin, Oliwier Mutwil, który 10-kilometrową trasę pokonał w 29 minut i 59 sekund. Drugie miejsce zajął zwycięzca kilku poprzednich edycji biegu, Mateusz Mrówka z Radlina. Podium uzupełnił Bartosz Jarczok z AZS-u AWF Katowice.

Najszybszą kobietą była Agnieszka Gortel-Maciuk z Chorzowa, która minęła linię mety jako siedemnasta z czasem 35:38.

Wśród mieszkańców Rybnika najlepsi byli Marcin Ciepłak i Joanna Griman. Oboje zajęli też pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej Biegowego Grand Prix Rybnika, na które składały się jeszcze Bieg Wiosny, Rybnicki Półmaraton Księżycowy i Kamień Extreme.

W klasyfikacji mieszkańców powiatu rybnickiego zwyciężyli Mateusz Wolnik i Michalina Janowska.