Dawid Malina z Rybnika wicemistrzem Polski w biegach górskich

2022-08-09, Autor:

Po sześciu dniach przerwy Dawid Malina z Rybnika zdobywa kolejny tytuł wicemistrza Polski w biegach górskich.

Przypomnijmy, że tydzień temu Dawid Malina zajął drugie miejsce w Alpejskich Mistrzostwach Polski w Biegu na Śnieżnik.

Tym razem rywalizacja odbywała się w Małopolsce podczas festiwalu Gorce Ultra-Trail. Inauguracyjnym startem tej imprezy były mistrzostwa Polski na krótkim dystansie w ramach Biegu na Lubań. Zawodnicy wyruszali z Ochotnicy Dolnej by zdobyć metę pod wieżą widokową na szczycie góry Lubań. 5,5-kilometrowa trasa miała średnie nachylenie około 14%. Dodatkowo pogoda nie ułatwiała biegaczom podbiegania, ponieważ o godzinie 17:00, w której ruszali zawodnicy, słupki rtęci pokazywały prawie 30 stopni Celsjusza.

Na szczycie pierwszy zameldował się znakomity górski biegacz Krzysztof Bodurka, tuż za nim reprezentant Rybnika – Dawid Malina, a na trzeciej pozycji wbiegł tak jak w poprzedni weekend Piotr Jaśtal. Czwarty na mecie, z ponad 3-minutową stratą do zwycięzcy, finiszował mistrz Polski z Międzygórza Sylwester Lepiarz. Wśród kobiet mistrzynią Polski ponownie została Anna Celińska, druga była Anna Ficner, a trzecia – Paulina Tracz.

Oceń publikację: + 1 + 9 - 1 - 0