B. Lutka z brązowym medalem. W weekend turniej bokserski w Boguszowicach

2014-10-16, Autor:
Błażej Lutka z RMKS-u Rybnik został brązowym medalistą mistrzostw Polski młodzieżowców. Jego i innych pięściarzy zobaczymy w najbliższy weekend w hali w Boguszowicach.

W Sokółce odbyły się mistrzostwa Polski młodzieżowców (18-23 lat) w boksie. W imprezie wzięło udział 110 zawodników z 50 klubów, w tym dwóch pięściarzy z RMKS-u Rybnik. W wadze półciężkiej walczył Błażej Lutka, a w kategorii do 64 kg – Kostka Karol.

Lepiej spisał się Lutka, który w pierwszej walce pokonał przez nokaut w 1. rundzie Adama Hebde ze Szczecina. W ćwierćfinale rybniczanin wygrał na punkty z Maciejem Szczęśniakiem z Kielc. Niestety w półfinale lepszy od niego okazał się Łukasz Stanioch ze Skorpiona Szczecin. Tym samym Lutka zdobył brązowy medal.

Natomiast Kostka w pierwszej walce pokonał na punkty Szymona Białasa z Tych, a w ćwierćfinale uległ mistrzowi Polski z 2013 roku w tej wadze, Danielowi Adamcowi z Kielc.

Warto dodać, że rybnickich pięściarzy będziemy mogli zobaczyć w akcji w najbliższy weekend w hali widowisko-sportowej w Boguszowicach. W dniach 18-19 października odbędzie się tam Międzynarodowy Turniej Bokserski o Puchar Prezydenta Miasta Rybnika. Sobotnie walki rozpoczną się o godzinie 12:00. Finały zaplanowano na niedzielę na godzinę 11:00. Udział z imprezie zapowiedziały ekipy z Czech, Słowacji, Niemiec i Kosowa.

Oceń publikację: + 1 + 1 - 1 - 0