zamknij

Wiadomości

Akcja strażaków na deptaku. Zapaliła się sadza w kominie

2016-01-05, Autor: bf
Dzisiaj około godziny 11.30 na rybnicki deptak zostali wezwani strażacy. W jednym z kominów w Świerklańcu zapaliła się sadza.

Reklama

Rybniczanie przechadzający się deptakiem byli zdziwieni obecnością strażaków. Na miejsce przyjechały bowiem dwa samochody gaśnicze, drabina i samochód operacyjny. Jak się okazało, w jednym z kominów zapaliła się sadza. - Był bardzo zabrudzony, nie czyszczony od dłuższego czasu. Nikt z przebywających w budynku nie został poszkodowany – usłyszeliśmy od dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania PSP w Rybniku.

Byliśmy na miejscu zdarzenia >>zdjęcia<<

Oceń publikację: + 1 + 0 - 1 - 0

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (10):
 • ~lukaszn84 2016-01-05
  13:06:35

  0 30

  Kto poniesie koszty akcji ?

 • ~ 2016-01-05
  13:18:25

  33 0

  lukaszu osiemdziesiaty czwarty, sa inne sposoby aby zaistniec.

 • ~Koniczynka 2016-01-05
  15:12:45

  5 0

  przerabiałem zapalenie sadzy w kominie w kamienicy w centrum Rybnika. Zarządca ZGM O dziwo niczego się nie nauczyli i kominy dalej nie są czyszczone nawet gdy się chodzi prosić o to co powinni robić Proszę mi nie pisać ze mogę sobie kupić wycior który nie jest tani i 30m liny i sam to zrobić Po całej akcji gaśniczej wydawało się że wszystko wróci do normy ... wydawało się...

 • ~smr 2016-01-05
  16:29:01

  4 0

  Tak teraz kominiarze czyszczą kominy ...

 • ~1floyd 2016-01-06
  00:21:59

  6 0

  Czyli wszystko po staremu. PEC wybudowało nowy ciepłociąg wzdłuż całego deptaka. Sadza pali się w kominie budynku leżącego tuż obok ciepłociągu. A my zastanawiamy się jak zwalczyć rybnicki smog. Do d...y z taką ekologią.

 • ~ 2016-01-06
  15:24:03

  4 0

  1 FLOYD: bardzo celna uwaga. Żeby w tzw Starówce, w ścisłym centrum miasta ludzie palili węglem/miałem/śmieciami to jest naprawdę ewenement na skalę światową. Myślę, że wielu włodarzy miast zachodniej Europy nie uwierzyłaby w aż taką nieudolność naszych włodarzy

 • ~czorcik 2016-01-06
  16:49:34

  0 1

  taaaaaak Kasiu- czy "w tzw Starówce, w ścisłym centrum miasta"(twoje słowa) ludzie powinni palić banknotami, bo są bogaci(????)

 • ~ 2016-01-06
  17:26:23

  3 0

  A na blokach mieszkają sami bogaci, że muszą placić za to, że są podłączeni do ciepłociągu? A mnie ktoś coś podarował lub zafundował?

 • ~Arteks 2016-01-06
  17:27:03

  6 0

  @KasiaT - ale czemu się dziwisz. Ci właściciele kamienic są szalenie "biedni", a wynajem powierzchni pod sklepy, biura, gastronomię, mieszkania to przecież filantropia i działalność charytatywna... Ich naprawdę nie stać na ogrzewanie centralnym. ;) Widzisz KasiaT - mieszkańcy miasta widzą absurd w tym, że ludzi w blokach stać na ogrzanie tak gigantycznych budynków z własnych kieszeni - a "elitę" z domów jednorodzinnych i "mieszczan" z lśniących kamienic - "nie stać". Pomysł dla CRIS i władz miasta - spróbujcie promować budynki które są ogrzewane w ekologiczny sposób. Może ludzie bardziej świadomi chętniej będą chodzili do restauracji i kupowali w sklepie który jest położony w kamienicy podpiętej do ciepłociągu niż w tej która zanieczyszcza miasto. Zacznijmy piętnować kopciuchów w tym mieście - bo jakieś bannery czy billboardy nic nie dają. Niech władze miasta zaczną działać, niech obniżą podatki dla każdego budynku który nie kopci! Jeśli się nie da do czegoś zmusić - promujmy tych którzy są świadomi problemu i nie chcą zatruwać innym życia. Kiedyś podobny problem był z papierosami. Niepalący byli wszędzie dyskryminowani i... dzięki różnym akcjom, poprawie świadomości społecznej, teraz problem zniknął. Pomogły też odpowiednie ustawy. Na razie nie słyszałem aby władze Rybnika i okolicznych miejscowości chciały wykorzystać nową ustawę antysmogową do jakichś działań.

 • ~ 2016-01-06
  18:10:31

  1 0

  ARTEX Dzień dobry:) Faktycznie, nikt nie promuje tych, którzy nie kopcą i nikt im nie pomaga ("nam" - bo ja jestem w tej grupie). Dofinansowuje się wymianę kotła weglowego na gazowy, ale jak od razu zakładaliśmy gazowy, to zero dopłaty. I to, że od 16 lat nie trujemy, że wcale nie jest łatwo zapłacić te rachunki za gaz - o tym nikt nie myśli. Jakoś sobie musimy radzić. Ale większości osób nie chce się "jakoś radzić", skoro mogą mieć dużo cieplej niż ja, a jeszcze sobie nowy samochód kupią na tym, co zaoszczędzą (i dołożą tlenków azotu:) ). Jednak odgórnie by trzeba było z tym zrobić porządek. Ale - jak to ktoś trafnie określił - do tego by trzeba mieć jaja i odwagę. AKAPIT . Pewna bliska mi Właścicielka kamienicy w centrum miasta bardzo chciałaby by podłączona do cieplociągu. Była na zebraniu w tej sprawie - za czasów Fudalego jeszcze - i ... sprawa jakoś umarła. Już jest cicho na ten temat i o podłączeniu nie ma mowy. Nie ma Rybnik szczęścia

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co widzielibyście w miejscu dawnego Praktikera?


Oddanych głosów: 2215