zamknij

Wiadomości

Strażacy na rynku. Monitoring pożarowy uruchomił się w rybnickim muzeum

2023-08-21, Autor: 

W niedzielny wieczór straż pożarna interweniowała w rybnickim muzeum.  Widok straży pożarnych zaniepokoił naszych czytelników. Jak się okazało, alarm był fałszywy.

Reklama

Pytacie nas, co działo się na rybnickim rynku, gdzie w niedzielny wieczór pojawiły się wozy strażackie?

- Co się dziej w muzeum? Nocna akcja - straże pożarne podjechały od rynku i od tyłu budynku - pisze jedna z czytelniczek.

W niedzielę (21 sierpnia) o godzinie 21.38 Państwowa Straż Pożarna w Rybniku miała zgłoszenie o uruchomieniu monitoringu pożarowego w rybnickim muzeum znajdującym się na rynku.

- Na miejsce zostały skierowane trzy zastępy straży pożarnej. Na miejscu okazało się, że z niewyjaśnionego powodu uruchomiła się czujka przeciwpożarowa. Strażacy sprawdzili całe muzeum, nie było żadnego zagrożenia — mówi Wojciech Kasperzec z PSP w Rybniku.

Jak dodał, bardzo rzadko, ale zdarza się, że czujki z niewyjaśnionych względów się uruchamiają. W rybnickim muzeum jednak nie było ani dymu, ani pożaru. Alarm okazał się fałszywy.

Oceń publikację: + 1 + 18 - 1 - 3

Obserwuj nasz serwis na:

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy będziesz głosował/głosowała na Piotra Kuczerę jako Prezydenta Miasta Rybnika?
Oddanych głosów: 1501