A. Mroszczak i J. Fajkis trzeci w „Rybnik Cup”

2011-05-24, Autor:
W IX Międzynarodowym Turnieju Szermierczym „Rybnik Cup" w szpadzie dziewcząt i chłopców 2011 dobrze spisali się zawodnicy Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego.

W hali sportowej w Boguszowicach odbył się XI Międzynarodowy Turniej Szermierczy „Rybnik Cup” w szpadzie dziewcząt i chłopców .

Rybnicki turniej  zgromadził na starcie 178 zawodników reprezentujących kluby z całej Polski. W zawodach nie zabrakło również najmłodszych szpadzistów i szpadzistek Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego – sekcji szermierczej. Impreza była rozgrywana w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci i młodzików.

W kategorii rocznika 99 i mł. fantastycznie walczył Jarosław Fajkis z RMKS-u, który po bardzo dobrych walkach przegrał dopiero w półfinale z Aleksandrem Siudakiem z KKS Kraków i zajął ostatecznie 3 miejsce. W tej samej kategorii bardzo dobrze walczył klubowy kolega Jarka, Jakub Kołodziej, który przegrał w walce o podium z Ivo Janeckim również z KKS Kraków i zajął bardzo dobre 6 miejsce.

59 – Oleś Adam (UKS Rapier Rybnik)

W kategorii 97-98 chłopców najlepiej spisał się Kacper Kordas, który to po dobrych walkach przegrał z Karolem Fułatem z AKS-u Mikołów  w walce o 1/4 finału i zajął 13 miejsce. Nieco słabiej walczył tym razem Igor Tymusz, który zajął dopiero 34 miejsce.

8 Urban Karol MKS Gryf Mielec

W kategorii 97-98 dziewcząt naszych barw broniła Anna Mroszczak. Zawodniczka RMKS-u od początku turnieju nie była gościnna dla swoich rywalek wygrywając 5 z 6 walk  w fazie grupowej. W walkach pucharowych dopiero w bardzo emocjonującym  pojedynku o finał przegrała z Justyną Jagiełko z Pałacu Młodzieży Katowice 13:15 i zajęła 3 miejsce.

8 Przybyła Olga Pałac Młodzieży Katowice

W kategorii dziewcząt rocznika 99-01 najlepiej walczyła Dagmara Gabriel, która z turnieju na turniej pnie się w górę. Po wygraniu 5 z 6 pojedynków w eliminacji grupowej została rozstawiona na 7 miejscu. W walkach pucharowych pechowo wpadła na liderkę klasyfikacji generalnej w tej kategorii wiekowej Julię Kyrcz z Piasta Gliwice, która to w eliminacji grupowej tez przegrała 1 walkę. Los sprawił, że Dagmara o wejście do finału musiała zmierzyć się się z zawodniczką z Piasta. Niestety tym razem lepsza okazała się Kyrcz wygrywając z Gabriel 8:4. Dagmara ostatecznie zajęła bardzo dobre 11 miejsce.

Finałowa „8” rocznika 99-01 dziewcząt
1 Kyrcz Julia Piast Gliwice
2 Kołodziej Dorota MDK Bytom
3 Biesiada Izabela Piast Gliwice
3 Brych Barbara UKS Wołodyjowski Siemianowice Śl.