„Czarne Diamenty”: B. Lutka najlepszym pięściarzem turnieju

2012-06-19, Autor:
Powołani do kadry dwaj pięściarze RMKS-u Rybnik wypadli znakomicie podczas Międzynarodowego Turnieju Bokserskiego o „Czarne Diamenty”.

Impreza odbyła się w dniach 13–16 czerwca w Myszkowie. Zgromadziła ona na starcie zawodników z Niemiec, Kosowa, Ukrainy i Polski. Swoją kategorię w wadze 56 kg wygrał Karol Kostka, który w finale pokonał wysoko na punkty Krzysztofa Janiczka. Z kolei w wadze 75 kg najlepszy okazał się Błażej Lutka, który w finałowej walce zmusił pod koniec pierwszej rundy do poddania przez sekundanta po liczeniach Grzegorza Safiańskiego. Warto dodać, że w półfinale rybniczanin efektownie pokonał Andrzeja Kołtonia z KSZO Ostrowiec.

Ponadto jury turnieju wybrało Lutkę za najlepszego zawodnika imprezy, wręczając mu okazały puchar ufundowany przez wojewodę śląskiego.

Rybnickim pięściarzom w ringu sekundował Anatol Jakimczuk.

Oceń publikację: + 1 + 2 - 1 - 0