zamknij

Wiadomości

3-latek błąkał się w Żorach. Zareagował rybniczanin

2018-10-09, Autor: bf

Małego chłopca bez opieki na ulicy zauważył przypadkowy mężczyzna. Powiadomił policjantów i do czasu ich przybycia zajął się chłopcem. Okazało się, że malec oddalił się ze sklepu, do którego pod opieką 8-latki wysłała go matka.

Reklama

Wczoraj, po 14.00 na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna i powiadomił, że na przejściu dla pieszych przy ul. Dąbrowskiego zauważył małego chłopca bez jakiejkolwiek opieki. Zgłaszający zajął się dzieckiem i oczekiwał na przyjazd mundurowych, wówczas to podeszła do niego 8-letnia dziewczynka, która oświadczyła, że jest kuzynką chłopca.

- Gdy policjanci przybyli na miejsce, w rozmowie z dziewczynką ustalili, że za zgodą matki wyszła z 3-letnim kuzynem do sklepu. Ten jednak w pewnym momencie zniknął jej z oczu i oddalił się w nieznanym kierunku. 8-latka na własną rękę zaczęła szukać chłopca, lecz tego w międzyczasie zauważył na przejściu dla pieszych rybniczanin – mówi asp. szt. Kamila Siedlarz, rzecznik policji w Żorach.

Interweniujący policjanci do pomocy wezwali zespół pogotowia ratunkowego, który po przebadaniu dzieci odwiózł je całe i zdrowe do domu. Sami natomiast udali się na spotkanie z rodzicami, aby wyjaśnić wszelkie okoliczności zdarzenia. - Obie mamy potwierdziły, że faktycznie wysłały dzieci po hot-dogi do pobliskiego sklepu nie przewidując, że coś złego może się wydarzyć.

Teraz sprawą nieodpowiedzialnej matki 3-latka zajmą się policjanci z grupy do spraw wykroczeń, dodatkowo także o zdarzeniu powiadomią miejscowy sąd rodzinny – dodaje policjantka.

Oceń publikację: + 1 + 17 - 1 - 26

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (3):
 • ~norton 2018-10-09
  13:12:21

  Może jeszcze ONZ trzeba powiadomić? Ja rozumiem opiekuńczość ale nikomu nic się nie stało. Miałem 5 lat jak ojcu po gazetę do kiosku biegałem. Fajki czasami też kupiłem.
  Skierowanie do sądu rodzinnego to chyba jakaś paranoja...

 • ~miro81 2018-10-10
  08:10:23

  26 6

  @norton - po pierwsze jest znaczna różnica pomiędzy 3 a 5 lat, po drugie - teraz mamy nieco inne czasy - np. więcej samochodów na ulicach, większa znieczulica. Sam mam 3 latka i nigdy nie puściłbym go do sklepu z 8 letnim dzieckiem nawet gdyby miałoby być to "za płot"!

 • ~kucz 2018-10-10
  13:17:16

  9 2

  Norton masz 100% racji. Dziecko może się nawet zgubić będą z rodzicem. A co do wypowiedzi Mario to też ma rację częściowo ale trzeba wziqac podejście do tego że nadopiekunczosc (sklep za płotem) prowadzi do tego że później dzieci mają 5 lat i buta nie umia zawiązać i mogą stać się niedojdami

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Co jest najbardziej potrzebne Rybnikowi?


Oddanych głosów: 853