Wiatr w żaglach rybniczan. Matylda Ferenc i Wojtek Wójcik z medalami!

2022-07-17, Autor:

Bardzo dobre wieści napłynęły do nas z Mistrzostw Polski w Gdyni. Brązowym medalistą w klasie Optymist został Wojciech Wójcik, wychowanek TS Kuźnia Rybnik. Wcześniej sukces duży sukces osiągnęła również Matylda Ferenc!

Rybniczanie są mocni w sportach wodnych. Udowodnili to zawodnicy TS Kuźnia Rybnik. Regaty rozgrywane były w ramach 23. edycji regat Gdynia Sailing Days. Od poniedziałku w tych klasach ścigało się ponad 260 żeglarzy. Zawodnicy zmagali się z ciężkimi warunkami na wodzie, wiatrem przekraczającym 30 węzłów.

W miniony piątek dotarła do nas pierwsza dobra wiadomość. W środę poznaliśmy zwycięzców w Pucharze Miasta Gdyni w klasach ILCA 4, ILCA 6 i ILCA 7 a wśród nich Matylda Ferenc, która zwyciężyła w kategorii ILCA 4 kobiet U16.

Gratulacje dla Matyldy za ten wspaniały sukces. Oraz dla reszty ekipy, która w większości po raz pierwszy zmagała się z tak ciężkimi warunkami w czasie regat – czytamy w komunikacie TS Kuźnia Rybnik.