Żeglarstwo. TS Kuźnia Rybnik: Wojciech Wójcik zawodnikiem roku 2022

2023-03-15, Autor:

Reprezentant TS Kuźnia Rybnik, Wojciech Wójcik, został zawodnikiem roku 2022 w plebiscycie zorganizowanym przez Śląski Związek Żeglarski.

W Sosnowcu odbyła się Gala Żeglarstwa Województwa Śląskiego, podczas której rozdano nagrody konkursu „Śląskie Żagle 2022".

Jednym z bohaterów gali był Wojciech Wójcik. Młody żeglarz TS Kuźnia Rybnik został zawodnikiem roku. Jego trenerem jest Mirosław Małek.

Rybniczanin otrzymał nagrodę za zdobycie 3 miejsca w mistrzostwach Polski w sprincie w klasie Optimist, 4 w Pucharze Polski klasy Optimist gr. A, 3 miejsca w Pucharze KS Zatoka Puck, 8 miejsca w Międzynarodowych regatach Goldener Optimist Kiel w Niemczech. Dzięki tym i innym dobrym występom otrzymał nominację do startu w mistrzostwach świata, gdzie reprezentował nasz kraj z pozostałymi członkami kadry narodowej, do której w ubiegłym roku został powołany.

Ogromne gratulacje dla Wojtka, który swoje osiągnięcia zdobył pod okiem trenera Mirosława Małka oraz dla rodziców niezwykle wspierających i zaangażowanych w rozwój jego kariery – czytamy na stronie klubu.

Oceń publikację: + 1 + 6 - 1 - 0