Żeglarze TS Kuźnia Rybnik na podium Mistrzostw PSKL

2023-10-04, Autor:

Sezon żeglarski zmierza ku końcowi. Za nami ostatnie punktowane regaty z cyklu Pucharu Polski. – Teraz czas na regenerację, zasłużony odpoczynek i jeszcze zimą ruszą przygotowania do kolejnego sezonu – słyszymy w TS Kuźnia Rybnik.

W rozegranych w ubiegły weekend Mistrzostwach PSKL dobrze spisali się zawodnicy sekcji żeglarskiej Kuźnia Rybnik. Wojciech Wójcik, pomimo doznanej kontuzji i z ograniczoną ruchomością ręki, zajął 2. miejsce w kategorii U16, 3. miejsce w kat. U18 i 4. miejsce w kat. Open. Jego klubowy kolega Karol Gaj był drugi w kat. U18 i drugi w kat. Open.

Po zawodach odbyła się Gala Finału Pucharu Polski klasy ILCA podsumowująca cały sezon 2023 podczas której zostały wręczone statuetki. Tutaj najlepiej z zawodników rybnickiego klubu spisał się Wojciech Wójcik, który wywalczył 2. miejsce w kategoriach U16 i U18.

Bardzo dziękuję wszystkim trenerom, kolegom i koleżankom, z którymi współpracowałem w tym sezonie i z którymi stwarzaliśmy świetną atmosferę na wyjazdach – powiedział Wojciech Wójcik.

W Top 10 Pucharu Polski znalazło się jeszcze troje innych żeglarzy Kuźni Rybnik: