zamknij

Wiadomości

Tak kończy się spalanie śmieci. Mieszkaniec Czerwionki-Leszczyn uległ podtruciu

2017-01-31, Autor: IS

Wczoraj na ulicę Kombatantów w Czerwionce-Leszczynach została wezwana straż pożarna. Powodem było podejrzenie podtrucia tlenkiem węgla. Jak się okazało powód był zgoła inny.

Reklama

U 59-letniego mężczyzny ratownicy medyczni podejrzewali podtrucie czadem, dlatego do jego mieszkania na ulicy Kombatantów w Czerwionce-Leszczynach został wezwany oddział straży pożarnej.

- Strażacy dokonali pomiaru, jednak nie stwierdzili obecności tlenku węgla. Po sprawdzeniu piecyka, którym mężczyzna ogrzewał pomieszczenie okazało się, że jest on przyczyną ulatniania się toksycznych substancji. – mówi mł. bryg. Bogusław Łabędzki z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rybniku. Jak się okazało, powodem podtrucia były prawdopodobnie toksyny powstałe w wyniku spalania śmieci, głównie plastików. 

Oceń publikację: + 1 + 58 - 1 - 4

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (16):
 • ~ 2017-01-31 11:32:19

  Debil. Wsadzilbym mu łeb do środka i na chwile odpalil na moment w celu inhalacji płuc i mózgu.

  78 10
 • ~halupczok1 2017-01-31 11:33:50

  Zapłacić za cała akcje + 2000 tyś mandatu + zakup i posadzenie 150 szt. drzew.

  80 11
 • ~Arteks 2017-01-31 11:42:47

  A dziwi kogoś to? Przecież te osoby które palą śmieci nie tylko trują innych - trują też siebie i swoich bliskich. Zgadzam się z @halupczok, że kary powinne być wyższe.

  69 18
 • ~przykopa 2017-01-31 12:31:20

  Uważacie że skrajną biedotę i ludzi z marginesu zmusi się do czegoś wystawiając mandaty ?
  A kto te należności i z czego będzie to egzekwował ? Komornik ?
  Osoby te, by zapłacić mandat będą na wysypiskach opalać więcej kabli.
  Nie pochwalam tego. Ale tu niestety trzeba podjęcia szerszych działań systemowych....

  46 25
 • ~Arteks 2017-01-31 12:39:40

  @przykopa - każdego da się wychować i zmusić do zmiany postępowania. Ludzie którzy wywozili śmieci do lasu nie pochodzili z warstw skrajnej biedoty i marginesu bo ta nie posiada aut. Dało się rozwiązać problem? Jednym z działań systemowych jest właśnie kontrola pieców przez strażników. Każdy normalny człowiek który usłyszy, że jeśli sąsiad dostał 500 zł za spalenie butelek plastikowych - sam nie spali nawet folii po cukierku. To są bardzo dotkliwe kary, a niech ktoś nie zapłaci to będą rosły odsetki, a za jakiś czas pojawi się komornik.

  44 36
 • ~przykopa 2017-01-31 14:00:51

  Arteks
  W znanym skeczu w którym to Michnikowski rozmawiał z Dziewońskim przez telefon o sprzedaży lasu ,tartaku , psa .... W pewnym momencie Michnikowski po całym wywodzie argumentów przemawiających do niego by kupić ,,ten tartak". Stwierdził że wolałby kupić ten tartak , ,,by nie dać innym zarobić na rznięcie " i zapytał iluzorycznie Dziewońskiego : Czy ja nie mam racji ?
  Dziewoński jak wiadomo odpowiedział mu ,, teoretycznie to tak ".
  Tak Arteks , teoretycznie to masz rację.

  17 9
 • ~orient 2017-01-31 18:23:02

  @przykopa ale to raczej nie jest sprawa do opowiadania skeczy tylko do załamania się nad rozmiarem ludzkiej głupoty. Sami zobaczcie jak palenie śmieci jest strasznie niebezpieczne skoro sprawca omal nie zszedł z tej ziemi przez palenie plastikami.

  11 5
 • ~przykopa 2017-01-31 21:37:03

  ~orient 2017-01-31 18:23:02
  @przykopa ale to raczej nie jest sprawa do opowiadania skeczy.....
  Ja nie opowiadam skeczy ,lecz przedstawiam w sposób obrazowy metodologię rozumowania niektórych wypowiadających się tutaj osób.Żeby rozmowa była rzeczowa, zachodzi konieczność zrozumienia tego co do niego mówi druga strona.Niektóre osoby kompletnie nie słuchają drugiej strony.Tylko wkoło powtarzają jak mantrę swoje czasami słuszne, a czasami mniej racje.
  Jeśli uważnie popatrzysz na zdjęcie to zobaczysz przemysłowe odpady i butelki po chemikaliach. Zgadzam się z tym że spalanie izolacji poliuretanowych jest naganne i w rezultacie spalania powstają bardzo toksyczne cyjanowodory.Nie sądzę jednak żeby osoby które to spalały ,wyprodukowały te odpady we własnym gospodarstwie domowym. Raczej zostało to przywleczone z jakieś budowy itp. Jak sądzisz dlaczego ludzie zbierają odpady po śmietnikach ? W celach hobbistycznych ? Rozwiązanie jakie proponujecie ( owszem zasadnie) jest by nasyłać siepaczy ze SM i karać. Potem nasyłać komornika by egzekwować nie możliwą do ściągnięcia opłatę. A potem najlepiej zamknąć do kryminału. Za więzienie trzeba zapłacić z kieszeni podatnika , a skazanego człowieka kiedyś wypuścić. Do więzienia idzie człowiek nie radzący sobie w życiu. A wychodzi wyedukowany przez subkulturę bandyta.Jeśli się czegoś żąda,to trzeba być świadomy , jakie to może przynieść rezultaty.... A na koniec anegdotka ( bo widzę że bardzo lubisz). W czasie rewolucji francuskiej król chciał się dowiedzieć dlaczego zgniewany lud Paryski wyszedł na ulicę? Gdy mu odpowiedziano że nie mają chleba. Zdziwiony król orzekł ,, to niech jedzą ciastka ". Przykro mi , ale to jest podobny styl rozumowania. I widzę że niestety muszę to wytłumaczyć łopatologicznie

  10 5
 • ~qwer 2017-01-31 22:11:42

  Pięknie piszecie o karach (zwłaszcza Arteks) no ale kto je zapłaci jeżeli ,klient, nie będzie ściągalny? Będą umorzone. Ktoś napisał ze jest zły system.Zgadzam się z tym.Jeżeli zagwarantowano by centralne ogrzewanie dla obywatela np w Konstytucji RP to problemu by nie było.Prawda?Karać każdy potrafi nawet Arteks wirtualnie ale niech ktoś ten problem rozwiąże bez kar.

  10 4
 • ~kierowca bombowca 2017-01-31 22:24:14

  Trzech pierwszych to takie ograniczone umysły, jedno linijne z jednym wąskim systemem myślenia, wyzywać od debili i nakładac wielkie kary, takie coś to małpa potrafi.

  7 8
 • ~Arteks 2017-01-31 23:06:09

  @qwer - stawiasz dziwne pytania. Jeśli nie będzie ściągalny? Jeśli jest właścicielem nieruchomości to ona ma jakąś swoją wartość. Zawsze może przejść na rzecz państwa. @kierowca bombowca @przykopa - a czemu polski kierowca w Polsce jeździ jak wariat w swoim kraju, a w Skandynawii, Austrii czy Chorwacji grzecznie, kulturalnie i zgodnie z przepisami? Czy to nie dowód, że jednak wysokimi mandatami można wychować społecznie nawet niepokornych? Można. Sam słyszałem w programach o tirowcach, że w innych krajach jeżdżą z dużo większą pokorą niż po Polsce. Tak samo jest z paleniem śmieci. Ktoś raz zapłaci 500 zł. Zapamięta to na długo. Zdarzy mu się to jeszcze raz - grozi mu sprawa w sądzie. Przez dziesięciolecia wielu jaskiniowców paliło w piecu wszystko. Ale musicie pojąć, że zmieniły się czasy, zmieniło się prawo i co gorsza dla takich którzy nie chcą zmienić przyzwyczajeń - jest egzekwowane dzięki straży miejskiej. Dziwi was dlaczego? Przeczytajcie sobie jeszcze raz artykuł. Ten człowiek omal nie stracił życia przez opary z tego co palił. TAK TRUJĄCE JEST PALENIE ŚMIECI! Bylibyście tolerancyjni jakby ktoś wam w pracy do herbaty dosypywał trucizny. Tak czy nie? ;)

  6 8
 • ~przykopa 2017-01-31 23:33:11

  ,,Ten człowiek omal nie stracił życia przez opary z tego co palił."
  Arteks , Ty dalej swoje..... widzę że jesteś odpory na wszelakie rzeczowe argumenty. Już Mickiewicz w utworze ,, Golono ,strzyżono " uwypuklił ten fenomen.
  Słyszałeś co to są priorytety ? U tych ludzi priorytetem jest zapełnić brzuch i ogrzać się choć na chwilę.... Cała reszta się w danej chwili nie liczy... Czytałeś w dzieciństwie ,, Dziewczynkę z zapałkami '' ?
  U niej również priorytetem było ogrzać się przez moment.
  Chłopie co Ty proponujesz ? Zastanowiłeś się choć przez chwilę ?
  Myślisz że jak zdegradujesz całą grupę ludzi do zamieszkania w slumsach to rozwiążesz problem? Zapewniam cię że nie. Ludzie zdegradowani na margines, nie będą mieć żadnych oporów moralnych by włożyć do pieca i spalić wszystko co można gdziekolwiek znaleźć .

  9 5
 • ~qwer 2017-02-01 07:51:13

  A jeżeli Arteks właściciel wyjechał do ..... a pali najemca to kto to zapłaci.Pokaz mi choć jadną osobę której zajęli nieruchomość bo miała niezapłacony mandat.

  6 2
 • ~marwal 2017-02-01 10:22:25

  A może źle się stało, że gościa uratowano. W tym miejscu wielu się na mnie oburzy, bo przecież ludzkie życie jest wartością nadrzędna - TAK, ale może ktoś musi umrzeć (otruć się), żeby przynajmniej część tych niereformowalnych na których nie działają inne groźby i prośby przejrzała na oczy.

  4 4
 • ~Arteks 2017-02-01 11:17:49

  @qwer - nie pokażę ci tak samo jak ty nie pokażesz mi ani jednej osoby która nie zapłaciła mandatu. :) @marwal - ja się nie oburzę. Może by to zadziałało na wyobraźnię dla innych, a za głupotę się płaci. To trochę tak samo jak z tymi którzy wcinają jakieś dopalacze, a potem są odratowywani na koszt wszystkich.

  2 6
 • ~Pan Parasol 2017-02-01 12:43:38

  W tym przypadku akcja reanimacyjna powinna zostać przerwana.

  2 7

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Przepisy dotyczące aborcji w Polsce:

Oddanych głosów: 2652