Szpadzistki RMKS-u Rybnik, Alicja Klasik i Kinga Zgryźniak, z medalem drużynowych mistrzostw Europy

2019-02-27, Autor:

Alicja Klasik i Kinga Zgryźniak z RMKS-u Rybnik zdobyły brązowy medal drużynowych mistrzostw Europy kadetek U-17 we włoskiej Foggi.

Znakomity start odnotowały Polskie szpadzistki podczas drużynowych Mistrzostw Europy Kadetek, które odbywają się we włoskiej Foggi. Reprezentacja Polski w składzie: Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak (obie RMKS Rybnik), Zofia Janelli (KS Szpada Wrocław) oraz Karolina Staszulonek (Piast Gliwice) zdobyły brązowy medal. W drodze do medalu pokonały kolejno, w 1/8 drużynę Wielkiej Brytanii 45:15, w ćwierćfinale, drużynę Izraela 45:44. W meczu półfinałowym Polki spotkały się z liderkami list europejskich Węgierkami i po bardzo wyrównanym meczu przegrały 41:45. Po tej przegranej została walka o brązowy medal. Na szczęście nasze dziewczyny szybko „ogarnęły” się po porażce i w walce z Rosją o 3. miejsce wygrały pewnie 45:33.

W tym dniu również zakończyły się zmagania kadetów i rozpoczęły się turnieje juniorskie (20 lat). Polska reprezentacja kadetów zdobyła dwa medale. Oba były udziałem rybnickich szpadzistek. Brązowy medal w turnieju indywidualnym zdobyła Alicja Klasik, a drużyna szpadzistek z Kingą Zgryźniak i Alicją Klasik również zdobyły brązowy medal.

Alicja Klasik będzie miała jeszcze szansę na powiększenie swojego dorobku medalowego. Jako jedyna kadetka z polskiej reprezentacji pozostała we Włoszech, gdzie weźmie udział w turnieju indywidualnym juniorek w czwartek 28 lutego, natomiast dwa dni później (2 marca) wraz ze starszymi koleżankami w turnieju drużynowym.

Dekoracja od 2:14:00:

Oceń publikację: + 1 + 98 - 1 - 0