Szermierka: walczyli o miecz Longinusa Podbipięty

2013-05-18, Autor:
W Krakowie odbył się Międzynarodowy turniej szermierczy dzieci „O Miecz Zerwikaptur Longinusa Podbipięty”. W turnieju tym nie mogło zabraknąć najmłodszych szpadzistów i szpadzistek RMKS-u Rybnik.

W pierwszym dniu zawodów wystartowali chłopcy. Dużą niespodziankę sprawił w kategorii młodzików Maciej Białas, który po emocjonującej walce przegrał dopiero w finale z Władysławem Kruglowem z Ukrainy 8:12 i zajął 2. miejsce.

W rywalizacji dziewcząt w kategorii dzieci aż cztery nasze zawodniczki zameldowały się w najlepszej „16” turnieju. Tylko jednej z nich, Małgorzacie Szulc, udało się zakwalifikować do ćwierćfinału. Tam spotkała się z Julią Gwóźdź z Bytomskiego Towarzystwa Szermierczego i po dramatycznej walce przegrała 9:10 zajmując 6. miejsce.