Szermierka: Maciej Białas ze srebrnym medalem mistrzostw Polski

2014-06-20, Autor:
Maciej Białas z RMKS-u Rybnik został srebrnym medalistą mistrzostw Polski młodzików w szpadzie męskiej.

Mistrzostwa Polski młodzików przeszły już do historii. Zawodnik RMKS-u Rybnik, Maciej Białas, na pewno zapamięta je bardzo długo. We Wrocławiu, w stawce 94 zawodników, reprezentant RMKS-u Rybnik zajął znakomite drugie miejsce i zdobył swój pierwszy medal mistrzostw Polski w kategorii młodzików.

Białas w walkach eliminacji grupowych wygrał 5 z 6 walk i został rozstawiony z numerem 10. W drugiej fazie turnieju walk eliminacji bezpośrednich rybniczanin, aby wejść do finału, stoczył 5 zwycięskich walk. Dopiero w starciu o złoty medal, po bardzo wyrównanym pojedynku, przegrał jednym trafieniem z Bartłomiejem Zbieradą z PKSzerm Warszawa 11:12.