Szermierka: Anna Mroszczak na podium w II Pucharze Polski Seniorek

2015-01-08, Autor:
Podczas II Pucharu Polski Seniorek w szpadzie kobiet, który odbył się 4 stycznia w Warszawie, znakomicie spisała się zawodniczka RMKS-u Rybnik, Anna Mroszczak.

Anna Mroszczak w walce o strefę medalową pokonała zawodniczki, które zdecydowanie dłużej walczą na planszach krajowych i międzynarodowych. W rywalizacji o najlepszą „ósemkę” turnieju pokonała trzecią aktualnie zawodniczkę list krajowych, Małgorzatę Strokę z AZS AWF Warszawa 11:10, a w walce o podium szóstą zawodniczkę listy, Dominikę Mosler z TS Górnik Radlin 12:11.

W walce o finał rybniczanka przegrała z aktualną „krajową jedynką”, olimpijką z Londynu, Magdaleną Piekarską z AZS AWF Warszawa 10:15. Tym samym Mroszczak została sklasyfikowana na trzecim miejscu.

Jest to aktualnie najlepszy start rybniczanki w Pucharach Polski Seniorek, a wynik ten pozwolił jej na przesunięcie się do strefy dwunastu najlepszych szpadzistek w kraju, co również pozwala na straty w Pucharach Świata Seniorek.

Wyniki turnieju w Warszawie:
1. Renata Knapik-Miazga (KKS Kraków)
2. Magdalena Piekarska (AZS-AWF Warszawa)
3. Anna Mroszczak (RMKS Rybnik)
3. Kamila Pytka (AZS-AWF Warszawa)
5. Magdalena Pawłowska (AZS-AWF Warszawa)
6. Danuta Dmowska-Andrzejuk (AZS-AWF Katowice)
7. Dominika Mosler (T.S. Górnik Radlin)
8. Martyna Swatowska (AZS-AWF Katowice)

Startowało 81 zawodniczek.

Dzień wcześniej, tj. 3 stycznia w Gliwicach rywalizowali rybniccy szpadziści. Najlepiej zaprezentował się Krystian Fajkis, który zajął 31. miejsce, Przemysław Trzepizur był 47, natomiast Ryszard Kałuziński, Jarosław Fajkis i rybnicki amator/weteran Roman Forajter nie przebrnęli eliminacji grupowej.