zamknij

Wiadomości

Śmierdząca sprawa w Chwałęcicach

Mieszkańcy, którzy nie mają na swoim terenie kanalizacji, powinni pamiętać o systematycznym usuwaniu nieczystości. W przeciwnym razie narażają się na konsekwencje finansowe. Przekonał się o tym niedawno mieszkaniec Chwałęcic.

Reklama

Zgłoszenie w tej sprawie wypłynięcia zawartości szamba na zewnątrz strażnicy otrzymali w minioną środę. - Fekalia z przepełnionego zbiornika na odpady ciekłe przelały się poza ogrodzenie prywatnej nieruchomości w dzielnicy Chwałęcice. W tej sprawie interweniował nasz dzielnicowy, który ukarał właściciela budynku mandatem karnym – mówi Dawid Błatoń, rzecznik Straży Miejskiej w Rybniku.

Strażnicy przypominają o zapisie znajdującym się w Uchwale Rady Miasta Rybnika:

18. 1. Właściciele nieruchomości obowiązani są do pozbywania się nieczystości ciekłych z terenu nieruchomości w sposób systematyczny, nie dopuszczając do przepełnienia się urządzeń do gromadzenia nieczystości ciekłych, gwarantując zachowanie czystości i porządku na nieruchomości.

2. Właściciele nieruchomości obowiązani są do pozbywania się nieczystości ciekłych z terenu nieruchomości co najmniej raz na kwartał, z zastrzeżeniem ust. 1.

Oceń publikację: + 1 + 61 - 1 - 11

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (9):
 • ~Arteks 2019-04-05
  12:10:25

  Coś obrzydliwego... ale niestety "normalnego" dla miejsc pozbawionych kanalizacji. Zimą smród z kominów, latem charakterystyczny kloaczny smrodek ze spuszczonych szamb roznoszący po wsiach i podmiejskich terenach. U nas przynajmniej można to tępić przez Straż Miejską ale na wsiach trzeba się przyzwyczaić.

 • ~sympatykrybnika 2019-04-05
  13:25:03

  24 46

  Czy Straż Miejska, która w tej sprawie interweniowała, równocześnie złożyła do sanepidu i prokuratury zawiadomienia o możliwości, o podejrzeniu: zagrożenia zdrowia i życia współmieszkańców, lub wyrządzenia szkud środowiskowych. Jeżeli Dzielnicowy Straży Miejskiej będący na miejscu zdążenia stwierdził, że niema takich zagrożeń, to niech za pośrednictwem Komendanta z powołaniem na wiedzę i kompetencje Pana Dzielnicowego wyda właściwe oświadczenie.

 • ~Lateks 2019-04-05
  15:21:45

  21 24

  Dziwi mnie w tym wszystkim że mieszkańcy chwałęcic i stodół domagają się budowy kanalizacji zamiast zainwestować w przydomową oczyszczalnię. Woda tak pozyskana nadaje się do podlewania roślin.
  A swoją drogą kiedy straż miejska zainteresuje się wylewaniem nieczystości z oczyszczalni ścieków na pobliskie grunty...

 • ~Przyjaciel4567 2019-04-05
  20:49:18

  4 5

  Nie afiszujcie się w mediach ani nie mówcie to jest pół sukcesu tylko wykonać to jest sukces

 • ~Lateks 2019-04-05
  21:55:38

  29 8

  ~Arteks nie wiem czemu w każdym poście musisz leczyć swoje kompleksy związane z rodziną na wsi. Sam pisałeś że masz siostrę na wsi to musisz strasznie jej nie lubić wypisując takie dyrdymały i inwektywy.
  Mam znajomych na wsi, pomijam to że pod wiatą stoją Lamborghini Case i New Holland to jeszcze mają własną tłoczarnię oleju gorzelnię i biogazownię.
  Same zwierzęta od nich są droższe niż cały apartamentowiec w którym jest twój apartament. I przeciwieństwie do rybnickiej oczyszczalni ścieków oni nie wytwarzają wyziewów takich jak w Orzepowicach. Co jest nie lada sztuką mając krowy mleczne.
  Za to dzięki nim ty możesz kupić to mleko rozcieńczone wodą (standaryzowane) w kartonie UHT.

 • ~Arteks 2019-04-05
  22:50:36

  9 35

  @lateks - czemu ty ciągle atakujesz, wbijasz komuś szpile, pomawiasz, wtrącasz się do czyichś spraw rodzinnych czy majątkowych? Jakie inwektywy? Jakie kompleksy? To, że nie toleruję smrodu z wylewanych szamb to coś złego? W każdym normalnym człowieku takie coś wzbudzi oburzenie i obrzydzenie jednocześnie. To, że nie chcę żyć po wiejsku to jakaś wada? Wielu młodych nie chce i ucieka ze wsi do miast. Mi zupełnie nie przeszkadza, że ktoś jest rolnikiem i żyje po wiejsku i świetnie zarabia na swojej operatywności. Każdy jest kowalem swojego losu. Ale my żyjemy w mieście w którym rolnictwo dla większości mieszkańców nie ma żadnego znaczenia. Nawet rekreacyjne stadniny przy Nacynie i w Stodołach wkrótce zmienią przeznaczenie tak jak i większość gruntów które masowo są odrolniane. Czemu mieszkasz jeszcze w Rybniku, a nie gdzieś na wsi? Nie ciągnie cię do "swoich"? Tu będzie się zmieniać dla ciebie wszystko tylko na gorsze bo... "miastowi" rządzą. ;)

 • ~arkussinus 2019-04-05
  23:08:16

  20 6

  panie arteks przyhamuj, bo nie wiesz czemu mu to szambo wylało!! Być może zdarzylo mu sie to pierwszy raz? Może był chory i zapomniał? Może po prostu [i tu proszę pomyśleć co lub kogo tu miałem wpisać, ale cenzura by nie pozwoliła] za dużo i przebrało...

 • ~Lateks 2019-04-06
  07:54:29

  18 4

  ~Arteks widzisz jo jestech u siebie, toś ty je przyjezdny...
  I żal tylko że nie wiesz ale 300m od twojego bloku pasą się krówki...
  A Stodół żal, może ciebie to cieszy... jednak ja wolałbym żeby ten ośrodek jeździecki żył życiem takim jak w latach 90-tych...

 • ~Arteks 2019-04-08
  12:03:58

  1 4

  @lateks - ja jestem u siebie. Ale wstyd mi za jakichś ostatnich wiochmenów którzy hodują w mieście zwierzęta, wylewają szambo na łąki czy grzeją wodę do kąpania w piecach węglowych. Dla ciebie to być może atuty ale każdy kto tak postępuje musi mieć świadomość, że się pogubił.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy "Okrąglaczek" w Rybniku to potrzebna miastu inwestycja?
Oddanych głosów: 527