zamknij

Wiadomości

Śląska Policja otrzymała 26 nowych radiowozów. Jeden z nich trafił do Rybnika

2015-12-10, Autor: bf, źródło: KWP Katowice
Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyło się uroczyste przekazanie 26 nowych radiowozów, które zasilą flotę Śląskiej Policji. Nowe nabytki zostały zakupione przy udziale Urzędu Marszałkowskiego i trafią do jednostek w naszym garnizonie. Oznakowane pojazdy marki Kia Cee'd odebrali dzisiaj przedstawiciele komend miejskich i powiatowych.

Reklama

Wczoraj o godz. 14.30 przed wejściem głównym Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyło się przekazanie nowych oznakowanych radiowozów marki Kia Ceed zakupionych dla Śląskiej Policji przy udziale Urzędu Marszałkowskiego.

Gospodarzem uroczystości był Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Jarosław Szymczyk, który wspólnie z Marszałkiem Województwa Śląskiego Wojciechem Saługą przekazali 26 nowych pojazdów komendantom miejskim i powiatowym garnizonu śląskiego.

Nowe auta odebrali przedstawiciele komend z Będzina, Bielska-Białej, Bierunia, Bytomia, Cieszyna, Częstochowy, Dąbrowy Górniczej, Gliwic, Jastrzębia Zdroju, Katowic, Kłobucka, Lublińca, Mikołowa, Myszkowa, Piekar Śląskich, Pszczyny, Raciborza, Rudy Śląskiej, Rybnika, Siemianowic Śląskich, Sosnowca, Świętochłowic, Tarnowskich Gór, Wodzisławia Ślaskiego, Zawiercia i Żywca.

- Samochody te mają bogate wyposażenie, by zapewnić maksimum bezpieczeństwa i komfortu policjantom, którzy będą w nich pełnić służbę. Każdy z pojazdów Kia Ceed kombi warty jest ponad 61.000 złotych brutto, a pod maską posiada silnik o pojemności 1,6 litra i 135 KM – wyjaśniła podinsp. Aleksandra Nowara, rzecznik KWP w Katowicach.

Połowa pieniędzy na zakup radiowozów została sfinansowana w ramach akcji „Sponsoring” przez Urząd Marszałkowski, natomiast resztę środków pokryła Śląska Policja.

Oceń publikację: + 1 + 5 - 1 - 5

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (10):
 • ~norton 2015-12-10
  13:39:39

  50 0

  A jak mityczne Punto z Kłokocimia?

 • ~elmo 2015-12-10
  14:00:49

  16 0

  norton, zrobią tam rondo i postawią MU pomnik :-D

 • ~siwy1983 2015-12-10
  14:03:56

  11 0

  norton nie z Kłokocimia tylko z Kłokocina, a auto musieli dostać nasi policjanci zeby przed końcem roku stan faktyczny aut w Rybniku się zgadzał :)

 • ~Tyran 2015-12-10
  15:17:04

  0 18

  Norton -------> po co ? na co ? odgrzebujesz starą sprawę. Stało się i tego nie da się zmienić. Sprawa zakończona i tyle.
  Nie ma co ukrywać że radiowozami jeżdżą ludzie, który również mała kolizje, wypadki,i zdarzenia drogowe, też popełniają wykroczenia za które dostają dwa razy bardziej po dupie niż normalny Kowalski.

 • ~morfeus12 2015-12-10
  15:44:36

  2 0

  Im nowe buty albo rowery a nie kolejne samochody.

 • ~jaro_t 2015-12-10
  17:55:36

  0 0

  Mogliby chociaż kupować coś europejskiego a nie koreańskie dziadostwa. Polacy to nawet się nie nauczyli po upadku polskiej motoryzacji, gdzie za główną przyczynę uznaje się właśnie związanie się z Koreą (daewoo).

 • ~auralfloat 2015-12-10
  19:20:11

  3 0

  Co to za marka "Kia Ceed", bo nie kumam?

 • ~tymonn 2015-12-10
  20:23:29

  0 9

  Pełen szacunek dla takich zaangażowanych ekologów jakim stał się Zdzisław Kuczma. Może zbyt wielu ludzi nie docenia jego nieocenionej roli jaką pełni w naszym mało wyedukowanym lokalnym społeczeństwie (tym bardziej ekologicznie) ale on naprawdę robi kawał dobrej roboty. W dodatku zajął się kwestią tak fundamentalną jaką jest nasze powietrze a co za tym idzie zdrowie i samopoczucie. Najgorsze jest jednak to, że w naszym śląskim regionie na kulcie węgla wychowanym to tak ciężki temat, że wielu ludzi odbiera zaangażowanie Pana Zdzisława negatywnie. Niestety trzeba sobie powiedzieć prawdę, że węgiel, jego dostępność i powszechność zrobił nam więcej złego niż dobrego (zarówno w sakli lokalnej jak i ogólnokrajowej). Ludzi stać na samochody za kilkadziesiąt a nawet kilkaset tysięcy a nie stać na inwestycje w nowoczesne ogrzewanie domu czy mieszkania. Państwo również nie inwestuje w alternatywne źródła energii bo... nie chce zrobić krzywdy górnikom i kopalniom. Jedynym sposobem aby to zmienić to prawne uregulowania i państwowy przymus do pewnych nawyków i zachowań. Nie może być tak, że o naszym zdrowiu i atmosferze którą oddychamy decyduje sentyment do węgla i "oszczędności" które tak naprawdę żadnymi oszczędnościami nie są. Ta nasza śląska skażona węglem mentalność przyczynia się do katastrofy ekologicznej, demograficznej i bytowej. Jeśli się nie opamiętamy to będzie dramat. Dzięki takim ludziom jak Kuczma mamy szansę opamiętać się o wiele szybciej a właśnie o czas tu chodzi.

 • ~dizers 2015-12-10
  20:29:57

  0 1

  Sponsoring ,czyli opowieść o tym jak to każdy ze złapanych dorzucił sie do nowej fury , otrzymałeś mandat ? jesteś współwłaścicielem radiowozu :)

 • ~Bagral 2015-12-11
  07:18:31

  0 3

  jak wczoraj odebrali jak ja ten radiowóz widziałem w rybniku już w zeszłym tygodniu...??

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy rząd powinien wprowadzić zdalne nauczanie we wszystkich szkołach?
Oddanych głosów: 591