zamknij

Wiadomości

Skąd ten ból głowy? Powodem może być rekordowe ciśnienie

2020-01-19, Autor: 

Jeśli będzie Was boleć głowa, przyczyn możecie szukać w wysokim ciśnieniu atmosferycznym. W poniedziałek Polska w zasięgu rekordowo silnego wyżu. Takie anomalia pogodowe zdarzają się raz na kilkanaście lat.

Reklama

Od niedzieli prognozowany jest szybki wzrost ciśnienia atmosferycznego, a jego najwyższe wartości sięgną nas w poniedziałek. Na południowym zachodzie wartość ciśnienia może sięgnąć nawet 1046-1048 hPa, przy czym część modeli prognostycznych zakłada możliwość osiągnięcia wartości 1050 hPa! Tak duże ciśnienie zdarza się niezwykle rzadko. 

Tak znaczny wzrost ciśnienia zdecydowanie może pogorszyć nasze samopoczucie. Przypominijmy, że z tego samego powodu już w grudniu mogliśmy odczuwać dyskomfort, a o czym alarmowaliśmy w artykule >>Boli Was głowa? Rekordowo wysokie ciśnienie powietrza w Polsce<<

- W całej Polsce szybki wzrost ciśnienia atmosferycznego i związany z tym wzrost wagowej zawartości tlenu w powietrzu może powodować nadmierne pobudzenie układu nerwowego człowieka, przyczyniając się do wystąpienia trudności z koncentracją uwagi, szczególnie na zachodzie Polski. W bodźcowym środowisku szybko rozbudowującego się wyżu niekorzystnie na organizm człowieka będzie oddziaływać także duże zachmurzenie i wysoka wilgotność powietrza, zwłaszcza rano, kiedy to mogą również wystąpić mgły i zamglenia. W ciągu dnia utrzymujące się bardzo wysokie ciśnienie atmosferyczne, zwłaszcza na południu Polski , może przyczyniać się do pogorszenia sprawności psychofizycznej. U wielu osób, zwłaszcza podatnych na bodźce meteorologiczne, może wystąpić ogólne osłabienie, pogorszenie samopoczucia, zmęczenie i zdenerwowanie. U meteoropatów dolegliwości bólowe mogą ulec nasileniu - czytamy  w komunikacie IMGW.

 

Oceń publikację: + 1 + 39 - 1 - 7

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (8):
  • ~77Monia 2020-01-19
    15:12:53

    44 34

    Mój ból głowy jest ściśle powiązany z wynikami na Airly

  • ~ 2020-01-19
    16:35:02

    43 75

    Droga redakcjo gdzie jest ten licznik czasu który odliczał czas smrodziarzom do wymiany swoich wynalazków w piwnicy.
    Zostały im jeszcze 2 zimy dlatego dobrze by było im o tym przypominać.
    Ja ich zaliczam do mało inteligentnych i słabo wyedukowanych
    dlatego cyferki widoczne na pierwszej stronie mogliby rozszyfrować.

  • ~ 2020-01-19
    21:31:00

    42 14

    ~felix
    "Ja ich zaliczam do mało inteligentnych i słabo wyedukowanych"
    a do jakiej kategorii sam się zaliczasz, skoro nie zauważyłaś, że była to reklama sprzedawcy urządzeń grzewczych ?
    po prostu minął czas emisji tej reklamy

  • ~Dawid Dziwoki 2020-01-19
    23:54:08

    33 13

    Felix już zapomniałeś jak 20 lat temu ojciec posyłał Cię do kotłowni spalić śmieci żeby była ciepła woda do kąpieli?

  • ~Dawid Dziwoki 2020-01-20
    00:00:44

    12 3

    77Monia wyniki na airly do końca stycznia powinny być pozytywne dlatego, że w Rybniku prognozowany jest ruch powietrza w okolicy 20km/h

  • ~Jan R. 2020-01-20
    08:16:41

    11 16

    Czy jest drodzy mądrale sposób na to, by objąć stałym monitoringiem emisje z kominów elektrowni "Rybnik" i naszych węglowych elektrociepłowni? Jeżeli tak, to trzeba napisać do wojewody, by kazał WIOŚ-owi, by takie czujniki założył. Od kiedy Francuzi opuścili elektrownię moja wiara w to, że elektrownia nas nie truje została mocno nadszarpnięta.

  • ~ 2020-01-20
    09:10:36

    17 4

    do jasia - jak zwykle szukasz zaczepki do wszystkiego co polskie. Elektrownia posiada dwa kominy h=260m i h=300m. Spaliny siłą swojej prędkości na wylocie z komina, są wynoszone na jeszcze kilkaset metrów i więcej. Następnie siłą wiatru przenoszone są dalej. To NIE ma żadnego znaczenia dla rybnickiego smogu! Zresztą elektrownia technologicznie już mało co wypuszcza przez te wysokie kominy. W stanie normalnym wszystkie spaliny poprzez elektrofiltry i instalacje mokrego odsiarczania wypuszczane są przez dwa nowe kominy h=120m. Nie ma innej możliwości ani obejścia. W zasadzie z tych nowych kominów wydobywa się tylko para wodna i no i CO2. Proponuję się dowiedzieć u źródła i odwiedzić elektrownię podczas corocznych dni otwartych a nie szukać podtekstów.

  • ~takiuj 2020-01-20
    09:17:45

    11 0

    Jan R. Ja bym Tobie na wylocie z komina gdzie masz podłączony okap założył czujnik. Tam będzie wiecej szkodzących substancji niz z malych kominów ER. Bo o tych chyba mowisz. A odkad francuzi ją opuścili to wkońcu zaczeli produkowac energie dlatego zauważasz że częściej i wiecej PARY WODNEJ, wydobywa sie z kominow.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Jesteś za powstaniem legalnego toru do driftu w Rybniku?




Oddanych głosów: 5319