Ruch Chorzów przerwał serię piłkarzy ROW-u 1964 Rybnik (wideo)

2019-04-20, Autor:

W 29. kolejce II ligi piłkarze ROW-u 1964 Rybnik przegrali na wyjeździe z Ruchem Chorzów 0:3. Tym samym została przerwana seria rybniczan siedmiu meczów bez porażki.

Dziś na boisku w Chorzowie piłkarze ROW-u 1964 Rybnik przegrali z Ruchem 0:3 po golach zdobytych w drugiej połowie przez Tomasza Podgórskiego, Mateusza Bartolewskiego i Mateusza Lechowicza.

W tym roku była to dopiero druga porażka podopiecznych trenera Jacka Trzeciaka. Z kolei dla klubu z Chorzowa sukces w derbach Śląska był dopiero pierwszym zwycięstwem w 2019 roku!

Dzięki 3 punktom wywalczonym z ROW-em 1964 piłkarze Ruchu opuścili strefę spadkową II ligi. Rybniczanie spadli na przedostatnie miejsce i do chorzowian tracą 2 punkty.

Kolejny mecz piłkarze ROW-u 1964 Rybnik rozegrają przed własną publicznością. W środę 24 kwietnia o godz. 17:00 ich rywalem będzie GKS Bełchatów.

Ruch Chorzów – ROW Rybnik 3:0 (0:0)

1:0 - Tomasz Podgórski (47), 2:0 - Mateusz Bartolewski (51), 3:0 - Mateusz Lechowicz (73)

Ruch: Smug – Lechowicz, Duriska, Wiech, Bartolewski – Mokrzycki, Foszmańczyk (78' Wdowik) – Zieliński (69' Walski), Kędziora, Podgórski (89' Mandrysz) – Idzik

ROW: Rosa – Janik, Krotofil, Bojdys, Jaroszewski – Spratek, Jary – Kunat (53' Zawadzki), Giełażyn, Rostkowski (75' Koch) – Brychlik (74' Okuniewicz)

Żółte kartki: Zieliński, Kędziora

Widzów: 6 735