RMKS: lekkoatleci na brąz

2011-01-31, Autor:
Lekkoatleci RMKS-u Rybnik przywieźli dwa medale z Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych.

W Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale zostały zorganizowane Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w lekkiej atletyce. W imprezie bardzo dobrze zaprezentowali się lekkoatleci Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego.

Brązowe medale z  mistrzostw przywiozły dwie juniorki młodsze – Paulina Lapczyk w trójskoku (rezultat 10,80 m) oraz Sonia Sokołowska w pchnięciu kulą (rezultat 10,85 m).

Dobrze wypadły również pozostałe dwie juniorki młodsze. Paulina Potyka z wynikiem 5,24 m zajęła szóste miejsce w skoku w dal, a Natalia Piontek była ósma w biegu na 300 m z czasem 42,90 s.

Wśród juniorów najbliżej podium mistrzostw był Mateusz Magiera w trójskoku, który z wynikiem 14,02 m zajął czwarta lokatę. Wyprzedził on swojego kolegę klubowego Mateusza Kańczoka, który osiągnął odległość 13,95 m. Natomiast w pchnięciu kulą dziewcząt Agnieszka Pyrtek rezultatem 12,06 m zajęła piąte miejsce.

Trenerem głównym sekcji la RMKS Rybnik jest Michał Olszar.