Kilkanaście medali rybnickich lekkoatletów w mistrzostwach Śląska w Ostrawie

2017-02-03, Autor:

W Hali Arena w Ostrawie odbyły się halowe mistrzostwa Śląska młodzików, juniorów i seniorów. Podczas imprezy zawodnicy z rybnickich klubów zdobyli 14 medali.

Wśród reprezentantów Towarzystwa Lekkoatletycznego ROW Rybnik na najwyższym stopniu podium w biegu seniorów na 2000m stanął Dawid Malina, który uzyskał bardzo dobry czas 5.28.14min. Na trzecim miejscu w tym biegu zameldował się Marcin Ciepłak (5.35.31min), a Kamil Czapla był piąty (5.43.56min).

Wśród juniorów trzecie miejsce wywalczyła Alicja Słomka w trójskoku (10.46m) i Oliwier Mutwil w biegu na 2000m (5.55.88min). W kategorii juniorek młodszych Julia Sidelnik zajęła drugie miejsca w skoku w dal (5.05m) i trójskoku (10.60m), a Julia Polak była druga na dystansie 60m (7.82s). Natomiast wśród młodziczek miłą niespodziankę sprawiła trenująca zaledwie od pół roku Joanna Klasik, która w biegu na 300m (44.11s) przybiegła na drugiej pozycji.

Trenerem w TL ROW Rybnik jest Michał Olszar.

Swoje medale z mistrzostwa Śląska przywieźli również reprezentanci RMKS-u Rybnik. W kategorii wiekowej młodzik U-16 Kamil Garus wywalczył brązowy medal w biegu na 60m. W kategorii wiekowej junior młodszy U-18 srebrne medale zdobyli Kamil Kosowski w trójskoku i Michał Węgrzyk w pchnięciu kulą 5kg (13,98m).

W kategorii wiekowej junior U-20 Julia Jabłońska wywalczyła brązowy medal, a Natalia Szymura srebrny w biegu przez płotki. W kategorii wiekowej senior Renata Pierchała zdobyła srebrny medal w pchnięciu kulą.

Warto dodać, że Aleksander Gembalczyk (nie jest zrzeszony w żadnym klubie), który trenuje w RMKS-ie, przywiózł z mistrzostw srebrny medal w skoku w dal.

Trenerami RMKS-u są Dorota Fojcik (biegi), Michał Sitarski (skoki), Łukasz Skibski (rzut młotem) i Aleksander Wypiór (rzut dyskiem, oszczepem i pchnięcie kulą).

Oceń publikację: + 1 + 4 - 1 - 0