Inauguracyjna porażka ROW-u 1964 Rybnik w IV lidze

2021-08-15, Autor:

Nie tak wyobrażali sobie kibice ROW-u 1964 Rybnik początek sezonu po spadku do IV ligi. Podopieczni trenera Dariusza Widawskiego przegrali z rezerwami GKS-u Tychy 1:3.

Na inaugurację rozgrywek Zina IV ligi piłkarze ROW-u 1964 Rybnik zmierzyli się przed własną publicznością z rezerwami GKS-u Tychy. Mecz mógł się rozpocząć dla nich idealnie, ale dobre okazje do strzelenia gola zmarnowali Warmiński i Folmert. To się zemściło i już w 13. minucie goście objęli prowadzenie. Rybniczanie nie upilnowali Koziny, a ten w polu karnym minął dwóch rywali i mocnym strzałem nie dał szans Łubikowi.

Kilka minut po zmianie stron tyszanie odebrali gospodarzom chęć do gry, zdobywając dwa gole. Najpierw na 2:0 podwyższył Orliński, a kilkadziesiąt sekund później trzecią bramkę dla gości zdobył Staniucha.

W końcówce spotkania ROW próbował odrobić straty, ale brakowało mu trochę szczęścia. Blisko zdobycia bramki był Folmert, ale trafił w poprzeczkę. Bardziej precyzyjny był Pieczka, który w 72. minucie dał rybniczanom gola honorowego.

Ostatecznie ROW 1964 przegrał z GKS-em II Tychy 1:3.

ROW 1964 Rybnik – GKS II Tychy 1:3 (0:1)

0:1 - Kozina (13), 0:2 - Orliński (50), 0:3 - Staniucha (51), 1:3 - Pieczka (73)

Wyjściowy skład ROW-u: Łubik – Janik, Jakubowski, Folmert, Kunat, Baranskyi, Warmiński, Cywka, Malik, Pieczka, Sobik

1. kolejka Zina IV ligi śląskiej II grupy: LKS Bestwina - Spójnia Landek 1:2 LKS Bełk - Orzeł Łękawica 5:1 LKS Czaniec - Podbeskidzie II Bielsko-Biała 2:0 Piast II Gliwice - Kuźnia Ustroń 3:1 Drzewiarz Jasienica - Czarni Gorzyce (przełożony) ROW 1964 Rybnik - GKS II Tychy 1:3 Czarni-Góral Żywiec - MRKS Czechowice-Dziedzice 0:1 Unia Turza Śląska - Unia Książenice 3:2

Oceń publikację: + 1 + 8 - 1 - 7