zamknij

Wiadomości

Budżet obywatelski 2020: wkrótce rusza głosowanie!

2019-10-03, Autor: bf

Zbliża się głosowanie na projekty do budżetu obywatelskiego. Rozpocznie się 21 października i potrwa 4 dni. Miasto zachęca do zapoznania się z listą projektów ogólnomiejskich i lokalnych.

Reklama

Na początek projekty, które startują w tegorocznym budżecie obywatelskim. Poniżej znajdziecie:

listę projektów ogólnomiejskich po odwołaniu

- listę projektów lokalnych po odwołaniu

Kolejna ważna sprawa - głosowanie nad projektami do budżetu obywatelskiego trwać będzie od 21 października br. (poniedziałek) do 25 października br. (piątek). Wszyscy mieszkańcy Rybnika będę mogli głosować oddając jeden głos na projekt ogólnomiejski oraz jeden głos na projekt lokalny, bez względu na dzielnicę zamieszkania.

Głosować będzie można w sposób tradycyjny – wrzucając kartę do głosowania do urny lub przez Internet. Karty do głosowania będzie można pobrać w dwóch punktach do głosowania, zgodnie z następującym harmonogramem pracy:

Punkt Informacji Miejskiej halo!Rybnik, ul. Jana III Sobieskiego 20:
poniedziałek – czwartek w godz. 10.00 – 19.00
piątek w godz. 10.00 – 13.00

Urząd Miasta Rybnika, sala 257, II piętro (nowa część)
poniedziałek – środa w godz. 08.00-15.30
czwartek w godz. 08.00-18.00
piątek w godz. 08.00-13.00

Głosowanie elektroniczne rozpocznie się w poniedziałek, 21 października br. o godz. 08.00, a skończy się w piątek, 25 października br. o godz. 13.00.

lista projektów ogólnomiejskich poddanych pod głosowanie

lista projektów lokalnych poddanych pod głosowanie

Wszystkie projekty lokalne i ogólnomiejskie są wybierane w drodze głosowania. Minimalna liczba głosów, jaka musi być oddana na dany projekt, aby mógł być uznany za wybrany do realizacji musi wynieść 4.000 w przypadku projektów ogólnomiejskich, a w przypadku projektów lokalnych – 5% liczby mieszkańców dzielnicy miasta, której projekt dotyczy:

wymagana liczba oddanych głosów na projekty lokalne przez mieszkańców danej dzielnicy

Magistrat w Rybniku zachęca wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w głosowaniu, w szczególności do oddawania głosu przez Internet.

Oceń publikację: + 1 + 9 - 1 - 11

Obserwuj nasz serwis na:

Komentarze (5):
 • ~Abisall 2019-10-03 15:32:54

  Hmm Projekt lokalny w dzielnicy Smolna :
  "Wymiana nawierzchni placu zabaw
  z piaskowej na bezpieczną poliuretanową przy
  Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 34
  im. Ireny Sendlerowej. Z"
  Na którym placu zabaw? Tym za budynkiem przy wiacie na rowery? Przecież tam od jakiegoś czasu już jest taka piankowa nawierzchnia...
  A innego placu zabaw przy szkole nie ma chyba...

  9 1
 • ~mewa74 2019-10-03 17:34:02

  ~Abisall, Faktycznie, we wrześniu zakończyli wymianę. Czasem tam chodzę z wnukami (plac jest ogólnodostępny). Plac przed położeniem pianki nie został pogłębiony i teraz wszystkie sprzęty są niskie. Nie da się robić "fikołków", czy huśtać na koniku. Chyba fachowcy bez głowy to robili. Ciekawe czy odbioru dokonywała dyrekcja szkoły, czy miasto.

  12 0
 • ~Karolina# 2019-10-04 11:09:07

  Z projektów lokalnych, to tylko śródmieście ma dobre propozycje, po których coś zostanie. Golejów chce parku, a jest chociaż droga na tę Grzybówkę? Bo o ile mnie wiadomo, ul. Podgórna to droga prywatna, na razie, dopóki jest zgoda i nikt nie zagrodzi. Projekty inne to albo do przejedzenia i przepicia, albo pomoc dla szķół i kościoła. I znowu nic dla dzieciaczków, wiadomo, głosu nie mają. A pluskadełko w Kamieniu SUPER, ludzie z województwa przyjeżdżają , szkoda tych pieniędzy

  6 0
 • ~Arteks 2019-10-04 11:58:47

  @karolina# - bardzo słuszne spostrzeżenie. Grzybówka to piękne przyrodniczo miejsce. Dlaczego mielibyśmy je przeznaczać na lunapark? Kraków ma swoje Skałki Twardowskiego i tam nikt nie tworzy parków liniowych ani nowych dróg - dlaczego my mamy nie szanować takich miejsc jak Grzybówka? Nie mówiąc już o tym, że tam nie ma dojazdu i auta mogą całkowicie zniszczyć to miejsce. U nas już auta zdegradowały wejście do Parku Kozie Góry, zniszczyły Park Wiśniowiec, auta parkują prawie na plaży na Pniowcu, mamy zabudowywany Okrzeszyniec, teraz czas na "zdobycie" Grzybówki... Oby nie.

  4 0
 • ~Jan R. 2019-10-04 22:47:18

  Po jaką cholerę pisiory zafundowały nam obowiązkowy budżet obywatelski skoro nie mamy społeczeństwa obywatelskiego. Społeczeństwem obywatelskim nie można nazwać kogoś kto daje się kupić chochsztaplerom za ich własne pieniądze i zezwala na zaciąganie zobowiązań we własnym imieniu, które spłacane będą przez następne pokolenia. Czas najwyższy skończyć z 70-letnim kawalerem.

  3 4

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników portalu. Redakcja portalu Rybnik.com.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Alert Rybnik.com.pl

Byłeś świadkiem wypadku? W Twojej okolicy dzieje sie coś ciekawego? Chcesz opublikować recenzję z imprezy kulturalnej? Wciel się w rolę reportera Rybnik.com.pl i napisz nam o tym!

Wyślij alert

Sonda

Czy Miasto Rybnik powinno budować mieszkania komunalne?

Oddanych głosów: 702