Boks: F. Szmid awansował w dobrym stylu

2013-05-24, Autor:
W eliminacjach do OOM pięściarz RMKS-u Rybnik – Fabian Szmid, wygrał wszystkie swoje walki.

W Krakowie odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie. Prawo startu w tym turnieju zapewniło sobie dwóch kadetów RMKS-u Rybnik – Fabian SzmidDamian Piwowar. Obaj w efektownym stylu wygrali swoje walki w półfinale z zawodnikami z Małopolski.W finale wagi do 54 kg Szmid wygrał jednogłośnie na punkty 3:0 z Damianem Klimkiem i zapewnił sobie udział w OOM, która w sierpniu odbędzie się w Łodzi. Z kolei Piwowar w finale kategorii do 63 kg uległ na punkty Dominikowi Cieślikowi i został rezerwowym w tej wadze.

Zawodnikom sekundował w ringu Wojciech Podgórny.
Oceń publikację: + 1 + 7 - 1 - 0